Wpis z mikrobloga

#pytanie #motoryzacja #auto #pomocy #spamdominodopukiniekupipierwszegoauta .

#prawo #ubezpieczenia wczoraj kupiłem auto, jeszcze nie przerejstrowałem ani nie przepisałem oc , termin zapłaty drugiej raty był do dzisiaj. mogę jeździć autem jeszcze czy nie ? myślałem że nie ale czytam po forach i być może mogę . jest jakiś nr tel instytucja gdzie mogę zadzwonić i sie ewentualnie zapytać o to ? ubezpieczenie ważne jeszcze 6 miesiecy
  • 32
@domino01: w razie kolizji możesz mieć problemy z ubezpieczalnią. Po co chcesz przepisywać ? Jeszcze będą chcieli, żebyś dopłacał.

Zarejestruj na siebie, ubezpieczenie tylko opłac nic więcej. VIN auta ma się tylko zgadzac, nie dane właściciela :) Ubezpieczenie na siebie weźmiesz jak to się skończy :)
@Stitch: co dopłacał? przepisze na siebie zapłacę drugą ratę i bede miał na 6 miesiecy oc a tak całosc bede musiał płacić i na 12 oc wsumie prawie na jedno wychodzi ale chyba lepiej przepisac
@domino01: jak to co dopłacał.. :) jeśli nie masz zadnych znizek to moga Ci je doliczyc jesli wlasciciel mial jakies ;) wiem co mowie, bo sam tak mialem z 1 sprzetem na siebie.
@domino01: jeśli nie posiadasz ŻADNYCH zniżek i chcesz wziąć ubezpieczenie na siebie to naturalną koleją rzeczy doliczą Ci różnice :) a tak po prostu opłać z jego danymi i "#!$%@?" :) 0 problemów podczas kontroli policyjnych, kolizji etc, bo jak mówiłem liczy się VIN pojazdu w ubezpieczeniu, nie blachy, ani właściciel na papierku.
@domino01: przeczytaj dokładnie to co napisałem...

Możesz jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego i jest to całkowicie legalne.

Jedyne co musi się zgadzać z pkt prawa to nr. VIN pojazdu, a nie jego nr. rejestracyjne czy też właściciel :)

Auto przeprejestruj normalnie na siebie, ubezpieczenia nie przepisuj tylko opłać na stare dane.
a wrazie kontroli? ale chyba i tak nie bede jeździł najpierw zapłace i przepisze na siebie


@domino01:najpierw jedź do urzędu skarbowego, następnie do wydziału komunikacji a kolejno

jedź do ubezpieczyciela, wydrukuje Ci karteczkę ubezpieczenia na Ciebie + musisz wozić ze sobą kserówkę umowy zakupu. Ratę za OC naliczą Ci inną ze względu na Twój staż za kółkiem itp.

ps. Bez ważnego OC nie możesz sie poruszać po drogach.