Wpis z mikrobloga

@arte008: to zdjęcie wygląda identycznie jak moje. Prosty zabieg, nic nie czułem, bo znieczulenie. Zaczyna boleć dopiero 2 godziny po wyjściu z gabinetu, boli 2 dni i tyle.
  • Odpowiedz
@Nobody: dzięki! pytam się, bo czytam w Internetach o chirurgu, który to będzie robił i trochę mieszane mam uczucia... coś ludzie piszę, że mało znieczulenia daje i boli w trakcie... ehh #nfz
  • Odpowiedz
@arte008: U mnie 0 bólu w trakcie, czułem tylko opór jak dentystka na siłę wyciągała zęba i słyszałem jak jego kawałek "pacnął" o podłogę. Serio :).

Bolało dopiero 2 godziny po i pół dnia plułem krwią, bo wiadomo, tam było rozcięcie dziąsła i zszycie. Dostałem lek przeciwbólowy na receptę i jakiś antybiotyk. Antybiotyk trzeba było brać do końca, tzn. aż przepisane tabetki ci się skończą, nawet jak już nic nie boli.
  • Odpowiedz
@Nobody: Czekaj, chcesz powiedzieć, że to się robi na znieczuleniu miejscowym, a nie narkozie?

#!$%@? i pomyśleć, że chwilę temu byłem o krok od zdecydowania się na umówienie się na wyrwanie tych bardziej #!$%@? od ostatniego sezonu Lostu zębów "mądrości" ;_:
  • Odpowiedz
@arte008: ja miałem wyrywanego chirurgiczne zęba i nie było nic strasznego. Prawie nic nie bolało. Jedynie jak gość zakładał mi szły to trochę bolało bo zabieg trwał jakieś 40-45 minut i znieczulenie już słabo działało. Po zabiegu polecam się kimnąć ze 2 godziny i następnie zjeść lody a nic nie będzie bolało :)
  • Odpowiedz
@arte008: Miałam identycznie ułożoną ósemkę. 2 tygodnie temu byłam na zabiegu u chirurga, miał trudność przy wyrwaniu ze względu na bliskie położenie siódemki,trzykrotnie ją przycinał aż wyrwał. Boleć nie bolało, słyszałam tylko trzask kość. Szwy na 7 dni i antybiotyk. Następnego dnia byłam spuchnięta jak chomik, jak i przez kolejne 4 dni. Trzeciego dnia przestałam brać przeciwbólowe więc nie było tak najgorzej. Dla mnie gorsze było to, że nie mogłam jeść,
  • Odpowiedz
@arte008: ja miałam bardziej prawidłowo ułożoną ósemkę dolną i po zabiegu ból kosmiczny. Miałam opuchliznę i wyglądałam jak chomik oraz pojawił się siniak (trwało to ponad tydzień). Dolne ósemki są bardziej problematyczne od górnych. Sam zabieg dłutowania, zszywania itd. trwał pół h. Na początku brałam jakieś mocne przeciwbólowe, ale to nie pomagało, dopiero antybiotyk i jakieś painkillersy na receptę pomogły. I ofc nie mogłam przez ten tydzień za bardzo jeść, dieta
  • Odpowiedz