Wpis z mikrobloga

@Cash1337: przegrzewajace sie? :D te amalgamatowe przewodza cieplo, ale bez przesady xd przeciez tego nie czuc xd ja robie swiatloutwardzalne plomby u mojego dentysty, ktory przyjmuje na nfz, za 80 zl
  • Odpowiedz
@Cash1337: pytaj o materialy, jaka plomba (herculite, renamel - jest troche tego i) i ktos mi mowil, ze dentysci majacy umowe z nfz, biora kase od pacjenta tylko za plombe, a za robocizne sobie stracaja z nfz.
  • Odpowiedz
@arte008: Miałem takie dwie ósemki, teraz już jedną i powiem Ci, że usuwanie nie jest najprzyjemniejsze, ale też nie boli. Znieczulenie miejscowe wystarcza całkowicie. Mój zabieg trwał jakieś 40 minut, chirurg musiał rozłupywać zęba i wyciągać po kawałku ;_; Nie bolało nic, ale dźwięk kruszonych zębów nie jest czymś miłym. Potem tylko ze dwa dni na proszkach i tydzień na antybiotyku. Jak dobrze przyłożysz lodem to nawet za bardzo nie spuchniesz.
  • Odpowiedz
@arte008: 2 podobne ósemki. Jedna 40min, druga około 10. W odstępie miesiąca.

Po tej pierwszej "40min" - szczękościsk prawie 2tyg :>

Goiło się szybko, antybiotyk na kilka dni.

Więcej strachu niż bólu.
  • Odpowiedz
Ja od kilku lat ten sam dentysta prywatnie, Domka & Pabis - Rzeszów. Drogo ale przyjemnie. Za leczenie kanałowe siódemki 500 zł a ząb był w okropnym stanie, pusty w środku, na wyrywanie poszedłem ale odratowali.
  • Odpowiedz
@arte008: mialam tak samo rosnacaą ósemke! Nie bylo jej widac, bo.cała była schowana pod dziąslem, wiec usuwali chirurgicznie, potem szwy. Sam zabieg nie boli, wiadomo - znieczulenie. Najgorsze sa kolejne dni, ja musialam brac antybiotyk i silne przeciwbolowe. Zachecam do wyciagniecia od lekarzy na.nie recepty od razu, choc niechetnie dają.
  • Odpowiedz