Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy wpis sponsoruje: @Darknov

Wpis z tagu: #kodowanierezixa

Dzień II

Rano rozpocząłem programowanie od skończenia projektu na studia. Miałem za zadanie zaprogramować program wyświetlający sinusoidę. Po dwóch godzinach kombinowania i czytania biblioteki tkinter do Pythona się udało :)

Potem chwyciłem za książkę do Javy. Tu już było lżej. Przerobiłem Stringi, Tablice, Pętlę For Each. Jak się okazuje łańcuchy znaków w Javie to są obiekty. Teraz już rozumiem, czemu się pisze przedrostek Sysem.out.println :)

Nie wiem czy dobrze robię. Bo generalnie czytając książkę, to te wszystkie funkcje już znam z wykładów/ćwiczeń. I jakoś zbytnio nie widzę sensu siadać do komputera i przepisywać jak ta głupia małpka tych przykładów do Eclipse.

Jedyne co poznaję, to sposób wykorzystania ich w innych przykładach..., które i tak są trochę banalne :P

#rezixcontent

#rysujzwykopem #rysowanie #java #python #grafika

Obrazek na dziś:
Pobierz
źródło: comment_F5hg5pCxyRSIzd37MWAK4qTYAOIBeSaX.jpg
  • 1
@Rezix: uważam, ze najlepsza opcja na naukę #programowanie jeżeli nie piszesz nic do pracy ani na studia jest pisanie idiotycznych programów które Ci przyjdą na myśl. Oby tylko coś robiły. Suche czytanie książek jest spoko pod warunkiem ze coś z tym zrobisz praktycznego.