Wpis z mikrobloga

Mam internet LTE w plusie. Chce kupic jakas antene zewnetrzna kierunkowa i przykrecic ja kolo komina skierowana w nadajnik odlegly ok 1km. Pierwszy problem jest taki, ze antena bedzie musiala byc oddalona od routera okolo 30-40m (prowadzony kabel w scianach). Jak to rozwiazac? Myslalem, zeby skrocic odleglosc montujac jeden router okolo 10m od anteny i od niego kablem do drugiego routera ale nie ukrywam, ze bardzo szukam jakiegos rozwiazania bez kupna drugiego routera. Mozecie cos poradzic? Stawiam piwo!

#lte #plus #pomozecie?
  • 23
@dualizmXkorpuskularnoXfalowy: Wg mnie tak, z tymże moja wiedza w temacie ogranicza się do tego, że kiedyś sam planowałem podobną instalację na kominie (około 85 metrów od routera w mieszkaniu). Po zbadaniu tematu na kominie miała zawisnąć antena zintegrowana z AP, a dalej skrętka żelowana. Ostatecznie odpuściłem, bo plany się zmieniły. No i musisz uwzględnić zasilanie dla AP po skrętce. Przy 25 metrach z zasilaniem nie powinno być problemów. Filtr przeciwburzowy też
@ElCidX: teraz kolo 7mb tyle, ze drzewa itd bo mam na dole router. Jak dam antene to bedzie na wysokosci omijajacej wszystkie przeszkody. Ostatecznie wymyslilem antene ubiquiti 2,4GHz zasilana PoE wiec wszystko bedzie szlo po skretce i powinno dac rade.
@ElCidX: Cholera, wlasnie mialem patrzec czy obsluguje LTE bo ktos mi polecil i opisal a z opisu mi sie spodobala. Wiec nastepna z opcji to kupno jakiejs dobrej anteny zewnetrznej LTE o zasiegu mniejszym niz te 2km nastepnie podpiecie przejsciowki z kabla centrycznego na ethernet i poprowadzenie tych 20m ethernetu do routera a zasilanie PoE. Dobrze kombinuje? No wlasnie najlepiej ten jeden router oddalony z 20m od anteny. Bo wiem, ze
@ElCidX: Sorry, z telefonu pisze wiec moge pisac troche niezrozumiale z racji ograniczen. TL-mr3220 nad takim routerem myslalem. W skrocie chodzi o to by pod ten router podpiac antene i by stal on w odleglosci 20-25m od anteny. Chce wykorzystac jeden router i nie wiecej.
@ElCidX: Stoja na parterze. I w sumie musi tam zostac (u rozowego to bede robil) z nieznanych powodow. Jeszcze testow nie robilem ale wejde na dach z mobilnym routerem i laptopem i jesli predkosc wzrosnie to bede myslal dalej.
@dualizmXkorpuskularnoXfalowy: Rozwiązaniem najprostyszym i nie robiącym problemów jest po prostu wyniesienie modemu i routera na poddasze, ostatnie piętro sygnał na 99% będzie lepszy i dokupienie kolejnego routera i zrobienie AP na parterze, najtańsze i najłatwiejsze rozwiązanie, ciąganie jakiś kabli i instalowanie anten to tylko kilkukrotnie większe koszty.
@ElCidX: Wiem, ale ojczym rozowego chce antene i koszty mu kompletnie nie przeszkadzaja, nie sa wazne dla niego. Ma dzialac i nie wazne ile kosztowac. Jutro bede robil pomiary, myslal i rozmawial z nim. Moze dam rade namowic go na te rozwiazanie.