Wpis z mikrobloga

Ktos mi wytlumaczy jak to jest, ze ludzie maja shiny legendy/#!$%@? normalnych pokow 6/5iv ze wszystkim idealnym? Srednio mi sie wierzyc chce, ze to jest legitne. Rozumiem, ze 2-3 gora, ale nie cale kilka boxow #!$%@? tym.

#3ds #oras #pokemon
  • 6
  • Odpowiedz
@Wild_Derp: Są dwie taktyki na zdobycie shiny legend: SR i RNG. W pierwszej resetujesz grę aż w końcu pojawi Ci się shiny (czasami tysiące razy), a druga to korzystanie z pseudo-losowego generatora liczb. Pseudo-losowego, bo jesteś w stanie przewidzieć kiedy i o której wartość będzie taka a nie inna. Odpalasz grę o określonej, wcześniej obliczonej na podstawie Twojego seeda porze i... już.

IVy przenoszą się przez breeding. Dajmy.na to_ masz Pokemona
  • Odpowiedz
@Wild_Derp: 5-6xIV, w tym legendy też da się wygenerować za pomocą RNG, ale mało ludzi to robi. Prawdopodobnie wszystkie 5xIV albo 6xIV które widziałeś, były osiągnięte tymi metodami. Prawdopodobieństwo osiągnięcia losowego 5xIV w trawie wynosi 1/31^5, 6xIV to 1/31^6. W przypadku shiny i legend, które z miejsca muszą mieć 3xIV (jest to w kodzie gry), taka szansa wynosi 1/31^2 i 1/31^3. No ale 31^2 to jest, bagatela, tysiąc, 31^3 to 30
  • Odpowiedz
@joookub: @Wild_Derp: Nie jestem do końca pewien, lecz jeśli chodzi o legendy przy SR na pewno kilka typów (jak Xerneas/Yveltal) jest tzw. shiny locked. Myślę, że jeśli Pokemon z shiny lockiem jest jakimś sposobem shiny to jest to hack (ewentualnie event - ale takie cuda były tylko w Japonii chyba ffs).

Legendy z 5 lub 6 IV to to raczej folklor bo nie można breedować tych Poków w nieruszonej grze
  • Odpowiedz