Wpis z mikrobloga

#urzadpracy #praca #prawo

jak wyglada wyrejestrowanie z urzedu pracy? znalazlem prace 3 dni temu, i musze ich o tym fakcie powiadomic. potrzebuje dowodu osobistego czy czegos? jak wyglada powrotne zarejestrowanie w urzedzie? chodzi o to, ze praca nie jest do mnie, nie daje rady i powiadomilem o tym szefa i za 2 tygodnie znow bede bezrobotny. moge sie zarejestrowac w urzedzie, mimo ze z wlasnej woli zrezygnowalem z pracy? glownie to chodzi o ubezpieczenie. wiem, ze roboty i tak mi tam nie znajda, ew. jakis kurs. aha, i mam 10-tego obowiazkowe stawiennictwo w urzedzie, ale jak sie juz wyrejestruje to mnie nie obowiazuje, tak?
  • 3
  • Odpowiedz
@Nieudacznik: Idziesz i zgłaszasz. Nie pamiętam (ostatnio zgłaszałem jakieś 9 lat temu), ale chyba pytają o nazwę i adres nowego pracodawcy, ale jak nic nie podasz, to też nic ci nie zrobią.

Nowa rejestracja wygląda podobnie do pierwszej. Może się przydać kwit o zwolnieniu.

Zgłoszenie się tego 10. nie będzie konieczne.

Samo wyrejestrowanie (zamiast po prostu nie przyjść na termin zgłoszenia się - co skutkuje skreśleniem z rejestru bezrobotnych) daje tyle,
  • Odpowiedz