Wpis z mikrobloga

@Jurigag: w grimrocka 2 nie grałem dlatego musisz mi powiedzieć jak działa ironmode i single use crystal żebyśmy mogli kontynuować dyskusję ;P

Rozumiem że ironmode polega na tym że grę zapisywać możesz tylko przy specjalnych kryształach a single use crystal powoduje że kryształ można użyć tylko raz tak? Co się dzieje jeśli zginiemy? Odradzamy się przy krysztale i powtarzamy etap aż do momentu odnalezienia kolejnego kryształu przy którym możemy zapisać grę?
@Navrazz: ogółem w grze są takie dodatki że nie masz mapy, grę możesz zapisywać tylko za pomocą kryształów, no i możesz używać kryształów tylko raz, dokładnie tak, powtarzasz cały etap :P
@Jurigag: Paaaanie, w DS jest tak że oldschool mode jest domyślnie i nie możesz tego zmienić. Żeby podnieść level i odnowić flaszki z zyciem (których masz max 20) musisz odpocząć przy ognisku. Jeśli odpoczywasz to wszystkie potwory na całym świecie się respawnują (oprócz bossów i minibossów). Jedyną walutą są dusze. Używasz ich do kupowania itemów jak i do levelowania. Kiedy zginiesz, tracisz wszystkie dusze. Możesz je co prawda podnieść ale jeśli
@Jurigag: 0.o

To że fabuły nie ma opowiedzianej krok po kroku to nie znaczy że jej w ogóle nie ma. Poszczególne części opowiadane są przez postacie spotykane na jej drodze. Tu nawet zrozumienie fabuły ma zwiększony poziom trudności :P
@Navrazz: nie wiem, dla mnie ta gra jest strasznym syfem, wyglądająca na robiona przez amatorów którzy pomyśleli sobie, hmmmmm nie umiemy nic ciekawego wymyślić to wstawmy super mega trudny poziom trudności i tyle
@Jurigag: nic bardziej mylnego. Gra ma mnóstwo smaczków i detali które zauważamy dopiero gdy trochę pogramy. Dodam do tego niesamowity, mroczny i ciężki klimat który dopełnia całości. No i jeszcze świetnie zaprojektowany świat gry.

Nie będę Cię jednak przekonywał do tej gry bo każdy ma swój gust. Ale zapytam z ciekawości. Do którego etapu gry doszedłeś?
@Jurigag: aa to tutorial ledwo ukończyłeś. Zachęcam do zobaczenia reszty świata, na pewno zmienisz zdanie. Tak na dobrą sprawę poziom trudności wcale nie jest taki wysoki jeśli już przyzwyczaisz się do sterowania i mechaniki gry.

Ah no i bez pada do gry nie podchodź. Są masochiści którzy przechodzili to na klawiaturze ale port na PC jest średni i padem gra się dużo przyjemniej ;)

PS. Ja na samym początku przy 6h