Wpis z mikrobloga

do @IdeaGames odnośnie do http://www.wykop.pl/wpis/10427630/filozofia-religia-chrzescijanstwo-historia-sorry-h/ - tu mnie misiu nie zablokujesz.

no ale jak ja mam z Tobą rozmawiać jak masz wiedzę na poziomie zeitgeista i zamiast próbować ze mną rozmawiać to podważasz to, co piszę? zamykasz się na dialog (w sytuacji, w której to ty zaczynasz i prowokujesz dyskusję, cyt. "Noi ciekawi mnie stanowisko kościoła, religii czy biblii do postaci Judasza i Piłata.")

"biblia to dzieło kościoła rzymskiego" - mam nowe ulubione hasło dyletantów. ;] jednym zdaniem #!$%@?łeś kilkadziesiąt odłamów chrześcijaństwa i judaizmu ( ͝° ͜ʖ͡°)

#januszeteologii at its finest - wielki znawca po obejrzeniu dwóch filmów xD

kopiuję treść wpisu, żeby przypadkiem nie przyszło Ci do głowy usuwać, kiedy oprzytomniejesz:


Judasz: Bóg daje wolną wolę, ale jest wszechwiedzący i Judasz już jest skazany na potępienie. Załóżmy, że wybiera inną drogę i nie zdradza, więc cały plan zbawienia idzie w #!$%@?. Więc czy miłosierny Bóg nie jest jednocześnie tyranem? Może tak naprawdę Judasz wiedział, że Jezus miał zginąć na krzyżu, by wykonać plan i jednocześnie, wziął na siebie rolę znacznie ważniejszą niż Jezus? Zrobił z siebie ofiarę, potępioną przez ludzkość na wieki.




there, wypisałem się. :)

#religia #chrzescijanstwo #teologia #czarnolisto oraz #obrazamludziktorzymajamnienaczarnolisto (:D)
  • 10
@michalkosecki: oczywiście, że chodziło mi o Nowy Testament w tamtym zdaniu, a nie o całą biblię ;) NT i cały Kościół Rzymskokatolicki to po prostu soborowe widzimisię rzymskich hierarchów na przestrzeni setek lat, uzupełnione o dogmaty i świadectwo kościoła.

Niektóre bzdury, niekoniecznie występujące w Biblii:

-dogmat o świętych

-kult relikwii

-kult Maryi

-3 mędrców ze wschodu i gwiazdka

-powstanie czyśćca

-idea odpustów

-idea spowiedzi

-niepokalane poczęcie

-papież jako "ojciec święty"

Można
@IdeaGames: no to to wyklucza jakąkolwiek sensowną dyskusję. używasz tak nieprecyzyjnych sformułowań (chaotycznie, bo z głowy, oczywiście chodziło mi o to, a nie o tamto, ja tak czuję i każdy tak czuje, etc.), że nie ma sensu, bym się do nich odnosił.