Wpis z mikrobloga

Siedzę w pracy i pomyślałam, że może ktoś potrzebuje wyliczyć zdolność kredytową lub wysokość rat? Nawet przy podanym waszym oprocentowaniu, nie musi być oferta mojego banku. Do dyspozycji mam kalkulator Pekao SA. Każdy bank ma swój kalkulator i oczywiście swoje mechanizmy, proszę o PW. #banki #kredyt
  • 11
@JohnMaxwell:

umowy cywilnoprawne


Chodzi Ci o prywatne zobowiązania względem kogoś? Uściślij proszę.

umowy o pracę na czas określony


W przypadku umowy o pracę na czas określony bank nie wyrazi zgody na dłuższy okres kredytowania niż przewiduje Twoje zatrudnienie, więc krótko mówiąc - mógłbyś się starać o kredyt tylko do 18 miesięcy, chyba że uzyskałbyś promesę od pracodawcy, wtedy bank powinien ją honorować.
@DoradztwoKredytowe: Umowa cywilnoprawna -> umowa o dzieło, przychód z umów najmu lokalu, umowa agencyjna, a więc te stosunki prawne, które nie będąc stosunkiem pracy, z racji swojej odpłatności (czy to wynagrodzenie za dzieło, czy to czynsz albo prowizja) przynoszą regularną korzyść finansową.
@emmmsi: Nie widzę tutaj procedur, to ogólne informacje, właściwe dla wszystkich kredytodawców. Co innego rzucanie przelicznikami typowymi dla konkretnego banku czy innej instytucji finansowej.

@DoradztwoKredytowe: a co w sytuacji gdy taka, terminowa umowa o pracę, zostanie wypowiedziana przez pracownika lub pracodawcę albo rozwiązana bez wypowiedzenia przed upływem terminu końcowego na jaki została zawarta. Zamiast po 18 miesiącach umowa zakończy swój żywot np. po 10 miesiącach, czy wpływa to na plan
@emmmsi: To są ogólnodostępne informacje.

@JohnMaxwell: takie umowy są oczywiście brane pod uwagę, jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne, jednak trzeba je udokumentować przed bankiem z okresu ostatnich dwunastu miesięcy razem z PITem, najlepiej również z wyciągami z konta, na które wpływają dochody. Wiem też, że nie wszystkie banki biorą pod uwagę np. 100% dochodu z najmu, niektóre tylko 80/50%.

Sama utrata pracy nie ma to wpływu na plan spłat. To
@BojtaS: Są przyznawane na takich zasadach jak kredyty, bada się zdolność kredytową - wysokość dochodu, obecne zobowiązania i czy nie ma obciążających wpisów w BIKu. Zazwyczaj nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów jeżeli jesteś klientem banku. W innym wypadku, trzeba przedstawić zaświadczenie o dochodzie i PIT.