Wpis z mikrobloga

Powiem szczerze, jestem załamany i zażenowany poziomem wiedzy tych redaktorków/pismaków. Jadąc dzisiaj do pracy ( sprzedawca e-papierosów - siedze w branży od 5 lat, sprzedaje od 8 miesięcy ) usłyszałem w radiu na RMF Maxx - " A JEDNAK SENSACJA, E papierosy 10x bardziej szkodliwe od zwykłych, zastanów się zanim kupisz elektronicznego zabójce znajomym pod choinke..."

Po 1. Zero obeznania w temacie, jeden niedouk napisał, drugi wyśpiewał. Już nie będę cytował "Starego Chemika" - tekst o tym CZEGO FAKTYCZNIE dotyczyły badaniaLINK

Po 2. Wyczuć można stanowczy oddech Big Tobacco i nakręcania ludzi na nie przechodzenie na elektryka

Ludzie nie myślą, nie chce im sie! to co zasłyszą w mediach przyjmują jako świętą prawde. Co 3-4 osoby zaciekawione tematem przychodzące na stoisko pada standardowy tekst : " A to podobno bardziej szkodliwe od zwykłych ". Skąd to sie wzieło? Z mediów. Z zakłamania. Z lenistwa i głupoty. Staram się jak moge z tym walczyć, wiadomo, nie wciskam nikomu że jest to produkt naturalny, od krówki Karyny, rolnika Andrzeja. Nie mówie także że jest zdrowy - to byłoby kłamstwo. Ale przede wszystkim uświadamiam. Porównuje skład e-p do zwykłego ( choć w przypadku tradycyjnych papierosów na wymienienie składu musiałbym poświęcić chyba 6h pracy + przerwe ).

Po takiej analizie, coś w głowie biednego człowieka ogłupionego radiem i telewizją zaczyna świtać...

Jednak co ja moge? 1/500 nawrócę, a co z resztą?

Otóż z uświadamiania reszty wyręczają mnie redaktorzyny , telewizja, radio z wielkim wodzem BigTobacco na czele. Utargi spadają, coraz mniej osób przychodzi chociażby z ciekawości, a coraz więcej zostaje przy tradycyjnych.

Mirki w Was nadzieja, nie dajcie sie zmanipulować, pomóżcie w tej nierównej walce!

Pozdrowionka

#epapieros #epapierosy #oswiadczenie #media #medycyna #dziennikarstwo
  • 1