Wpis z mikrobloga

Dzisiejszą gwiazdą #rimfirerysuje jest @Jul_, #rozowypasek której #pokazmorde można podziwiać tutaj

Wziąłem sobie do serca uwagi nt. cieni i niestarannie wykonanych włosów w moich poprzednich pracach, więc obejrzałem parę tutoriali i poeksperymentowałem z nowymi zastosowaniami. Jak efekt?

Użyłem też bardziej nasyconych kolorów niż wcześniej, bo też ktoś się chyba doczepił, że były wypłowiałe?

Krytyka od bardziej doświadczonych kolegów tableciarzy mile widziana. Tak jak wspomniałem niejednokrotnie, rysowanie to moje hobby i zdaję sobie sprawę z tego, że dużo powinienem się w tej kwestii nauczyć.

Tag #rimfirerysuje nadal aktualny dla osób chętnych obserwowania moich poczynań

Wersja w dużej rozdzielczości: kliknij mnie

#rysujzwykopem #tworczoscwlasna #sztuka #rysowanie #glupiewykopowezabawy #heheszki #rysunek #ladnapani
Rimfire - Dzisiejszą gwiazdą #rimfirerysuje jest @Jul_, #rozowypasek której #pokazmor...

źródło: comment_Sq8Ij5OKx5aSKeeVtTbzZJpz3PHqre6Z.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Rimfire: A, i jeszcze jedno - przy powiększeniu widać, że drobisz małymi pędzlami. Używamy największych pędzli jakich się tylko da w danym momencie. Nie bój się na nowej warstwie zaszaleć, zrobić większą plamę i potem wymazać co niepotrzebne. To daje dużo mniej napaćkany efekt.
  • Odpowiedz
@Rimfire: Niekorzystny efekt, jak i niesamowite wydłużenie czasu pracy. Ale nie będę do niczego zmuszać, zobaczyłam, że prosisz o opinię, to napisałam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam dojdziesz do różnych wniosków w swoim czasie, been there, done that.
  • Odpowiedz
@Rimfire: Hej :) Postaraj się zwiększyć kontrast, nie używaj małych pędzli 'bo lubię i nie chcę zmieniać' nie jest najlepszym podejściem. Najpierw paćkaj bryłę, określ obszary cienia, ustaw 'przezroczystość' (opacity) na 70% lub więcej i stopniowo schodź do mniejszych pędzli, przezroczystości i przepływu (flow). Trochę też za miękko to wygląda, nie bój się używać twardszych pędzli :)

Ale jak już mówiła, najbardziej brakuje tutaj kontrastu i to sprawia, że malunek wygląda
blonde_calculator - @Rimfire: Hej :) Postaraj się zwiększyć kontrast, nie używaj mały...

źródło: comment_jpDM7bueuWBPfQMZkXCu1C32e55rLQUp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rimfire: wiem że nie ten styl ale zobacz np. to

Zwróć uwagę jak najpierw nakładają kolory, cienie a dopiero później drobne elementy. Dzięki temu uzyskują głębię.

U Ciebie wygląda trochę jak model 3D z wyłączonymi światłami ;)
  • Odpowiedz
Przy włosach polecam ustawić pędzle na 'overlay' 'multiply' i 'linear dodge'


@blonde_calculator: nie próbowałem jeszcze w taki sposób do tego podchodzić. Dzięki za poradę.

Odnośnie używania twardych pędzli, to chyba twardszych się nie da, bo custom pędzelek Round Fan Stiff Thin Bristles na 100% opacity operowane naciskiem. Aero w zasadzie na tło tylko poszło
  • Odpowiedz
@garbaty_pancio: No właśnie niedawno oglądałem tutoriale, i zauważyłem jak niektórzy zupełnie inaczej do tego podchodzą ode mnie. W zasadzie wszystkie techniki, których używam jakoś tam wypracowałem metodą prób i błędów. Zdziwiło mnie np. rysowanie w skali szarości, a potem barwienie tego jakimś tam filtrem, przy użyciu suwaków.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rimfire: Jeśli masz jakąś technikę i ja lubisz to sobie nią dziabaj ale zwiększ kontrast bo przez jego brak postać wygląda strasznie sztucznie. Poza tym kontrast przykuwa wzrok i maskuje niedoskonałości. Próbować nowych sposobów tez nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
@sohee: Wiesz, to już nie chodzi o szlifowanie techniki, bo ta jest dosyć specyficzna, i chyba ma to do siebie, że efekt jest taki nienaturalnie wyglądający 3D. Wcześniejsze prace, które tak robiłem też dostawały komentarze typu "wygląda jak portret z Simsów" - zamiast bawić się z edycją chyba lepiej użyć zupełnie innej techniki.

Zauważyłem, że to co akurat do mnie trafia, i uważam, że wyszło świetnie, wiele osób postrzega jako niedociągnięcie/coś
  • Odpowiedz