Wpis z mikrobloga

Krótkie wyjaśnienie dlaczego w dobrym interesie każdego Wrocławianina niezależnie od sympatii politycznych jest zagłosowanie w niedzielnych wyborach na Mirosławę Stachowiak-Różecką i dlaczego jej przynależność partyjna nie ma znaczenia.

- Głosujesz na konkretną osobę, nie na partię. Różecka to nie Kaczyński. Więcej, głosując na nią działasz wbrew interesom prezesa.

- PiSowi nie leży wygranie wyborów we Wrocławiu ani w innych miastach, przeczyłoby to tworzonej przez JK narracji, według której wybory są fałszowane a Polska to państwo w rozkładzie kontrolowane przez układ.

- Prezydent nie ma kompetencji by stworzyć miasto wyznaniowe/IV RP/cokolwiek co cię przeraża w PiSie.

- W radzie miejskiej większość ma PO co oznaczałoby (wreszcie!) kontrolę działań prezydenta i realną debatę. Dotychczas zadania radnych ograniczały się do podnoszenia rąk przy wnioskach dotychczasowego prezydenta.

- Różecką poparli byli kandydaci na prezydenta, od lewicy(SLD) do prawicy (KNP)

- Najważniejsze: Różecka nie jest Dutkiewiczem, a Dutkiewicz to:

- Nieprawidłowości przy budowie stadionu wycenione na 300 000 000 zł

- Straż Miejska pilnująca terenów koło parkingu Hali Stulecia na zlecenie prywatnego przedsiębiorcy i płacąca kary za zbyt wolną interwencję.

- Ukrywanie umów, nawet pomimo wyroków sądu nakazujących ujawnienie(pożyczka MPWiK dla Śląska, parking przy Hali Stulecia)

- Gigantomania. Narodowe Forum Muzyki za 500 000 000 zł, przepłacony stadion za ponad miliard złotych, który przyniósł w samym 2013 roku 50 000 000 strat, za duży przez co świecący pustkami(wystarczyłoby 30 tysięcy co wielokrotnie zmniejszyłoby koszty), World Games za 200 000 000

- Miasto oficjalnie na skraju zadłużenia w rzeczywistości tonące w długach poukrywanych w kilkunastu spółkach miejskich służących również jako przystań dla miernych, ale wiernych. http://i.imgur.com/Vy8LPjh.jpg (np sprawa Żarskiego który został zwolniony z powodu wykorzystania bazy maili użytkowników Urban Card do wysyłania fraszek świątecznych w imieniu Dutkiewicza, po kilku miesiącach został zatrudniony w miejskiej spółce ARAW)

- Sprawy sądowe z każdym wykonawcą większej inwestycji(Stadion, Akwapark, NFM)

- Wycinanie drzew http://i.imgur.com/TSWdRf6.jpg

- Najniższy poziom przejrzystości finansowej wśród miast wojewódzkich(jako jedyni mamy rating D)

- Zero kontroli nad poczynaniami prezydenta ze strony rady miasta.

-Tanie lansiarstwo, między innymi w postaci dwusystemowego Tramwaju + który jeździ tak samo jak wszystkie inne, ale bez dopłacenia nie można byłoby mówić o "naziemnym metrze"

-Najwolniejsze tramwaje w Polsce

-Rozbijanie się służbowym samochodem w miejscu gdzie samemu postawiło się zakaz wjazdu

-Kupno zdjęć Marylin Monroe za 6 500 000 zł gdy tak pilna inwestycja jak remont wiaduktu na Chociebuskiej łączącego Kuźniki i Nowy Dwór kosztowałby tylko 2 miliony więcej!

-Brak obiecywanego od lat tramwaju na Nowy Dwór, obwodnicy Leśnicy i inne zaniedbania infrastrukturalne.

-Najwyższe w skali kraju opłaty za śmieci

-Ignorowanie prawdziwych potrzeb mieszkańców na rzecz prywatnych ambicji. Dopiero teraz, po 12 latach, Dutkiewicz obiecuje spotykać się z mieszkańcami!

- Niejasne powiązania rodzinno-biznesowe ratusza i firmy Inter-System wygrywającej większość przetargów w mieście. http://i.imgur.com/RsgnO3d.png

-Toczące się postępowanie w sprawie nielegalnego finansowania kampanii Dutkiewicza do senatu przez firmę Dynamicon organizującą imprezy dla miasta.

Te wszystkie kwoty i zaniedbania to nie są abstrakcyjne cyferki, tylko rzeczywiste zaniedbania w modernizacji miasta. To autobus na który musisz czekać 30 minut, tramwaj który znowu się spóźnia, korki, rozpadające się chodniki i ulice pamiętające 2 wojnę światową, często razem z kanalizacją. Nieremontowane kamienice, ignorowanie rozwoju miasta poza centrum. To mniej pieniędzy na edukacje i lokalną kulturę.

Wybierając Stachowiak-Różecką nic nie ryzykujesz, bo nie da się być gorszym od obecnego prezydenta. A jeżeli wygra Dutkiewicz degrengolada będzie postępować. Oznaczałoby to już 16 lat w ratuszu, trudniej o lepszy klimat dla rozwoju wszelkich patologii i nadużyć. Rozpowszechniaj ten tekst, namawiaj znajomych i zabierz rodzinę na wybory, masz szansę zmienić to miasto na lepsze.

#wroclaw #wyobry zrodlo
  • 9
@spokoj: Jakby to był jedyny argument tam xD. Wybierając Dutkiewicza masz pewność że będzie źle. Wybierając Różecką nie wiesz co będzie, dajesz komuś szanse. Może nie będzie tak kolorowo jak w obietnicach, ale na pewno będzie bardziej kontrolowana. Po drugie nie ma podejrzanych powiązań, trzeba wywietrzyć ratusz po 12 latach rządów jednego człowieka i jego ekipy. Zresztą nie wiem co ja to rozwijam wszystkie jest wypisane xD
@kkb1: Wybierając Dutkiewicza mam pewność, że będzie źle?

Mi się jakoś dobrze, żyje we Wrocławiu. Korki są jak wszędzie. Zarabiam dobrze, mam gdzie wychodzić. Drogi coraz lepsze, na wakacje latam z nowego lotniska kilka razy w roku. Serio powiedz mi w czym kobieta z PiS(która rzekomo jest osobą, a nie partią szkoda tylko, że kaczyński był ją wspierać w niedzielę ( ͡° ͜ʖ ͡°)) zrobi mi lepiej
@DNL: Teraz odpowiedz sobie na pytanie ile z tych rzeczy to zasługa Dutkiewicza. Mi też się dobrze żyje ale nie jest to zasługa władzy w żadnym wymiarze. Przymykanie oka na patologie bo dobrze się żyje nie prowadzi do niczego dobrego. A Kaczyński nie jest głupi i wie że jego obecność obniża atrakcyjność podopiecznych