Wpis z mikrobloga

Praca testera jest niewdzięczna. Siedzisz drugi dzień nad pierdołą, w momencie gdy już prawie wszystko działa jak należy okazuje się że ktoś postanowił zrobić to od nowa. Wszystko poprzestawiać. Bo ma taki kaprys. Terminy tak bardzo nagięte, wszyscy tak bardzo mają to w dupie, system tak bardzo roz*ebany, testy akceptacyjne tak bardzo w trakcie, nosz *****!

#gorzkiezale #testowanie #it #pracbaza
  • 18
  • Odpowiedz
@Sudokuu: są różne rodziaje testerów ;) w niektórych miejscach przyjmują nawet bez doświadczenia, tylko z samym obeznaniem w branży.

Ogólnie to mile widziana jest znajomość teorii testowania/certyfikat ISTQB, SQL, narzędzia do automatyzacji, ogarnianie specyfikacji, XMLe i takie tam. wszystko zależy od specyfiki projektu/firmy.
  • Odpowiedz
@emmmsi: najs, uczę się od 2 miesiecy programowania codziennie po min 2h dziennie. Zainteresowalas mnie tym, bo chcialbym miec przynajmniej jakas stycznosc z branza IT, a z moja dotychczasowa wiedza nikt nie przyjmie na praktyki :<
  • Odpowiedz
@Sudokuu: wcześniej pracowałam jako programista przez krótki czas, później wpadłam w testy/analizę systemową. ogólnie bardzo dużo rekrutują, do mniejszych firm przyjmują bez problemów raczej. (dostaję tyle ofert pracy, że aż łezka się w oku kręci) a, no i studia nie ukończone (aż tak bardzo nie paczą)
  • Odpowiedz
@kmicolo: wedle moich doświadczeń, programiści są najbardziej leniwymi stworzeniami w moim otoczeniu. ograniczają się do klepania kodu, nic nie sprawdzą, wrzucą poprawkę i bum. system leży, bo im się wydawało, że to to.
  • Odpowiedz
@emmmsi: Bo w profesjonalnym rozwijaniu oprogramowania testerzy nie maja dostepu do programistow, maja wlasne plany testow i interesuje ich tylko funkcjonalnosc aplikacji. W wiekszosci firm siedzi jeden tester na dwa teamy programistow i oni mu mowia co ma testowac i jak.
  • Odpowiedz
@kmicolo: to że tak to powinno wyglądać, to ja wiem, ale jeszcze mi się nie zdarzyło. analitycy się nas pytają jak działa/powinien działać system, a programiści, gdzie zrobili błąd.
  • Odpowiedz
w momencie gdy już prawie wszystko działa jak należy okazuje się że ktoś postanowił zrobić to od nowa


@emmmsi: Ty musisz to "tylko" przetestować, a teraz wyobraź sobie jak musi się cieszyć ktoś, kto musiał to wszystko zakodować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ppawel: no akurat kwestie konfiguracyjne były, wszystko w panelach administracyjnych i na regułach, więc im to raczej kilka(dziesiąt) minut, dla nas dzień w plecy ;)
  • Odpowiedz
@kmicolo: "Ktory programista o zdrowych zmyslach szanuje prace testerow? :D Jedyne za co podziwiam testerow to to, ze robia to czego nikt normalny by nie tknal. "

większej bzdury nie słyszałem dawno ;)) Każdy normalny programista pracuje czy ze zwykłymi testerami, czy z QA.

"Bo w profesjonalnym rozwijaniu oprogramowania testerzy nie maja dostepu do programistow, maja wlasne plany testow i interesuje ich tylko funkcjonalnosc aplikacji. W wiekszosci firm siedzi jeden tester na dwa teamy programistow i oni mu mowia co ma testowac i jak.
  • Odpowiedz