Wpis z mikrobloga

Gram se w nowego FarCry'a 4 i powiem, że ta gra optymalizacyjnie jest #!$%@?. Potrafi mi zwolnić do 30 klatek, mimo że karta ma w tym czasie 70% użycia, a procek to w ogóle się nudzi. Jeszcze te dropy podczas jazdy i rzekome 8 GB RAM w wymaganiach jak podczas ostrej jatki nie ciągnie więcej jak 5GB. A tak to odgrzewany kotlet i co mnie najbardziej śmieszy i jednocześnie denerwuje to fakt, że gra AAA i #!$%@? wie co jeszcze z 2014, a takiej oczywistości jak postać gracza, której widać nogi, rzuca cień i w ogóle jest fizycznym obiektem NIE MA. Ale wreszcie AI nie jest tak #!$%@? i nie widzi mnie jak z 300 metrów z krzaków strzelam z wyciszonej broni snajperskiej. A no i znowu przeciwnicy noszą oczojebne czerwone stroje, no po prostu geniusz. Mimo że kotlet, to tragedii gejmplejowej nie ma, no ale jak ktoś grał w trójkę i przeszedł kilka razy, to się wynudzi.

#pcmasterrace #gry #farcry #farcry4 #ubisoft #ubisoftcwel
  • 11
  • Odpowiedz
Potrafi mi zwolnić do 30 klatek, mimo że karta ma w tym czasie 70% użycia, a procek to w ogóle się nudzi.


@MerytorycznieNiepoprawny: Bardzo możliwe, że zawiodła pamięć. Prędkość transferu samej pamięci lub po prostu dysku twardego. Co z tego, że procesor i układ graficzny jest szybki, skoro niewystarczająco szybko dostaje dane do przetworzenia?

8 GB RAM w wymaganiach jak podczas ostrej jatki nie ciągnie więcej jak 5GB


Bo tu
  • Odpowiedz
@MerytorycznieNiepoprawny: jeżeli chodzi o optymalizację, to ta gra może nie jest aż tak #!$%@?, ale już w menu wiatrak na karcie dostaje #!$%@? i wyje jak wilk do księżyca. podczas samej gry nic mi się nie zacina, wszystko jest w miarę płynne (a detale odpaliłem na pełną #!$%@?ę, co sobie będę żałować), tylko ten wiatrak mnie #!$%@? :P
  • Odpowiedz
@-PPP-: Far Cry 4 ma takie spadki z dupy z powodu memory leaków. Nawet TB na swoim sprzęcie miał spadki z dupy. Jego sprzęt

I to nie była wina SLI bo działo się to nawet na jednej karcie. Co do dysku to gra jest na SSD.
  • Odpowiedz
@MerytorycznieNiepoprawny:

1. Optymalizacja #!$%@? - prawda

2. Wynudzić się idzie - nieprawda według mnie, przeszedłem raz solidnie FC3 i drugi raz bardziej for fun grałem na save 100% z neta, FC4 to niebo a ziemia w porównaniu do FC3, dziesiątki rzeczy więcej do robienia no i przede wszystkim - zróżnicowanie terenu a nie same wyspy i śliczna cukierkowa
  • Odpowiedz
@-PPP-:

Bardzo możliwe, że zawiodła pamięć. Prędkość transferu samej pamięci lub po prostu dysku twardego. Co z tego, że procesor i układ graficzny jest szybki, skoro niewystarczająco szybko dostaje dane do przetworzenia?


Kiedy stoję jak głupi i się gapię na kosz wiklinowy? Jak się odwrócę, to z automatu skacze do 60
  • Odpowiedz
Jak włączę grę i pogram z jakąś godzinę to zużywa 3.5GB RAM, a potem coraz więcej


@MerytorycznieNiepoprawny: No to mi wygląda na klasyczny wyciek pamięci.

Kiedy stoję jak głupi i się gapię na kosz wiklinowy? Jak się odwrócę, to z automatu skacze do 60
  • Odpowiedz
@-PPP-: Nie. Sugeruję, że twórcy sztucznie zawyżają wymagania, nie optymalizują gry i potem wciskają kit, że to nowa jakość. Z Call of Duty: Ghosts wiesz jak było? Gra ciągnęła tylko połowę ramu i stosowała sztuczki pamiętające Duke Nukema 3D. Ja nie lubię, kiedy gra chodzi #!$%@?, bo komuś nie chciało się jej optymalizować, bo i tak spokojnie ją udźwignie i wygląda #!$%@? jak na sugerowane wymagania. I jeszcze nazywanie tego
  • Odpowiedz