Wpis z mikrobloga

#!$%@?, nie wytrzymam zaraz, wydalem dzisiaj 320pln na 8gb ram ddr3 sodimm kingstona 1600mhz (2 kosci), wkladam do lapka i okazuje sie, ze ni #!$%@? nie pojdzie, wczesniej mialem taki setup jak na zdjeciu, co robic? mowia, ze w x-kom nie przyjmuja zwrotow #!$%@? a mowil, ze nie bedzie problemow i powinna pasowac, NO JA #!$%@? CHCE MOJE 8GB RAM #!$%@? MAC DO #!$%@? #laptopy #pytanie #xkom ##!$%@? #jestemdebilem
Pobierz v.....a - #!$%@?, nie wytrzymam zaraz, wydalem dzisiaj 320pln na 8gb ram ddr3 sodimm ...
źródło: comment_wIhtEQrNuAobRIHKHGpC2uOnvdisXlI2.jpg
  • 24
@reneq16: w naziemnym punkcie i na fakture, ale co jest zle z tymi kosciami #!$%@?? rozumiem parametr max bandwith i dlatego mi nie czyta tych 1600mhz ram tak? nawet jedna pojedyncza kosc nie dziala #!$%@? mac

@Felonious_Gru: asus a52f (k52f tez mowio na niego) z 2011 roku
@vitalic_stamina: ja typów w sklepie najpierw pytam czy mam możliwość wymiany na inne kości jak te nie zagrają, a nie czy są kompatybilne.

User manual dot. laptopa pobierzesz ze strony producenta. Najlepiej będzie jak poszukasz service manuala.
@AmonGoeth: nie mowie, ze sie znam w temacie, ale jak ide do sklepu komputerowego i mowie, ze chce powiekszyc sobie ilosc ram do 8GB i czy wszystko bedzie ok przy tym zestawie i podaje wszystkie szczegoly no to chyba mam prawo oczekiwac fachowej porady i dobrego dobrania produktu? zwlaszcza, ze pytalem w x-kom i pracownik mowil, ze powinno wszystko byc ok i ze to pasuje cytuje "do kazdego laptopa" no to
@vitalic_stamina: #!$%@? stare pamięci kupić 2x 4gb (Dual Channel) wsadzić w bank 0 i bank 2 by załączyć Dual Channel mode.

Możesz kupić sobie 1600Mhz ale nie beda one dzialac nigdy w full speed gdyż twoja plyta glowna ma za wąskie gardło. W ramach działa to tak że pracują zawsze na max swoich możliwosci, jeżeli twoja plyta ma wąskie gardło to pamięci się do niej dopasują. Ludzie też nie zwracają uwagi