Wpis z mikrobloga

Ostatnio duży zryw planszówek, więc mam nadzieję znaleźć jakąś dobrą radę dotyczącą gry.

Szukam czegoś dla dwóch graczy. Gra może być na 2 i więcej, ale wtedy jest wymaganie, by dla dwóch graczy było grywalnie, dynamicznie. Np. taka "kolejka" jest zbyt mało dynamiczna dla dwóch osób. Mnóstwo innych gier ma ten sam problem. Kolejne wymaganie: zasady muszą być średnio-skomplikowane, ale raczej łatwe. Tak na 5 minut tłumaczenia. Bardziej skomplikowane od wspomnianej "Kolejki" czy "Carcassonne", ale mniej niż "Robinson Crusoe". Kooperacja odpada, fantasy też.

Myślałem nad Neuroshimą Hex, ale nie wiem, jak bardzo są skomplikowane tam zasady. Myślałem też o "Wsiąść do pociągu", ale tam znowu słyszałem, że dynamiki nie ma dla dwóch graczy.

Na koniec prosiłbym nie proponować: Eurobiznes, Chińczyk, Szachy, Grzybobranie, Osadnicy z Catanu.

#grybezpradu
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@devios: zasady podstawowej Neuroshimy Hex sa wlasnie srednio-skomplikowane. Trzba zapamietac kilka prostych reguł i wiedzieć kiedy je zastosować i kiedy zadziałają (co strzela na odleglsc, co atakuje wręcz, co jest szybsze, co daje jaki bonus i to wszystko). Ale niepowtarzalność rozgrywki wynagradza to. Gra doskonala dla 2, 3 i 4 graczy.

Szachy + p---r = N-Hex
  • Odpowiedz
@devios: Catan - od 3 osób, polecam Small World, masz kilka plansz osobno dla 2, 3 4 i 5 osób, więc w ilu byś nie grał zawsze masz dostosowane. Gra przyjemna i różnorodna, trzeba pogłówkować.
  • Odpowiedz