Wpis z mikrobloga

Siema Mirki i Mirabelki!

Właśnie gosc wlamal sie komus na allegro i wystawil przedmiot ktory chcialem kupic, wlamal sie i na konto i na maila bo odpisywal. Oczywiscie zarzadal wplaty na prywatne konto banku a nie poprzez PayU.

Dzwonie pod numer tel z allegro a tam gosc w szoku ze to konto nie uzywane itp. Oczywiscie dane poprawne procz numeru konta. Podchodzi do kompa poczta tak bardzo przejeta jak i rowniez konto allegro.

Jak z takiego maila jakies IP wyciagnac ? Sam numer konta na ktory mial isc przelew cos da ?

jakies sugestie :)?

#allegro #oszukujo #afera
  • 12
  • Odpowiedz
@kamdz

Dziku Wzialem pod uwage bo patrzac na konto nic tam sie nie dzialo od roku.

Przed chwila zawiesil konto na allegro i zglosil wlamanie.

Aukcja byla wczesniej zakonczona bo kwota byla odpowiednia to dla czego mialby teraz sciamniac i zamykac konto?
  • Odpowiedz
@kamdz: Ale i tak i tak nic nie tracil skoro tranzakcja byla dogadana wczesniej mailowo i zakonczona na umowiona kwote. Watpie zeby znalazl kupca za wieksza kwote o ile znalazl jakiegokolwiek innego.
  • Odpowiedz
  • 0
Na sto procent musi się zgadzać imię i nazwisko znam osobiście dwa przypadki, że kasa nie doszła. Raz kolega wpisał skrót mojego nazwiska. Drugi raz mój #rozowypasek pasek z własnego konta w jednym banku przelewał na drogie swoje konto wpisując swój pseudonim i tez kasa wróciła.
  • Odpowiedz
  • 2
@jamzor: @bigasslover: może w innych bankach dochodzi, mi w eurobanku nie dochodzi, nawet jak mój #rozowypasek zmienił nazwisko to wypłata nie wpłynęła na konto, bo firma wysłała przelew jeszcze ze starym nazwiskiem.

@ngr1: fakt, tego nie wziąłem pod uwagę
  • Odpowiedz