Wpis z mikrobloga

W tym kraju nigdy nie będzie dobrze.

Na sobotniej manifestacji we Wrocławiu było może 700 osób. Pokrzyczeliśmy i wszyscy rozeszli się do domów. Tymczasem pozostałe 99,9% mieszkańców miasta i okolic miało sprawę głęboko w dupie.

Jak można oczekiwać zmian, jakichkolwiek, skoro po całej serii kompromitacji ze strony rządzących prawie nikt nie protestuje?

W innych miastach nie było przecież lepiej. Widocznie ludziom ta wegetacja, to trwanie w marności, ta sytuacja z serii "c-----o, ale stabilnie" bardzo odpowiada.

Smutne i nie dziwię się już, że tyle osób wyjeżdża - tu już nawet nie o kasę chodzi, po prostu coraz bardziej dociera do człowieka, z każdym dniem w tym kraju, że jest otoczony przez bezmyślne zombie, mechanicznie powtarzające swoją codzienną rutynę.

#wroclaw #4konserwy #wybory #pkw
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szymon_jude: no tak, lepiej z pokorą wypinać tyłek i myśleć o zielonej wyspie. To jest dojrzała postawa, która przyniesie zmiany.

Gdy ludzie nie potrafią się zorganizować i protestować, to władza przestaje się z nimi liczyć. W Belgii 100 tysięcy ludzi wyszło protestować przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. To jest siła, z którą trzeba się liczyć. 700 ludzi na rynku? Oj tam, nic się nie stało, dalej róbmy swoje.

@PurpleHaze:
  • Odpowiedz
no tak, lepiej z pokorą wypinać tyłek i myśleć o zielonej wyspie. To jest dojrzała postawa, która przyniesie zmiany.


@Pantokrator: tak, bo "kto nei skacze ten przzeciwko nam, ho hop hop". Nawet mi sie nie chce z twoim dziecinnym spojrzeniem na zycie dyskutowac, zaluje ze wgle sie tu odezwałem. z mojej strony eoick
  • Odpowiedz
@szymon_jude: no i super, dostałeś kontrargumentem i już się zwijasz. "Dziecinne spojrzenie na świat" - jak moje jest dziecinne, to jakie jest twoje? Niewolniczo - kretyńskie? Tak jak mówiłem - miłego wypinania d--y i myślenia o zielonej wyspie.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: ale czemu mentalnosc niewolniczo-poddancza? Bo... bo nie prostestuje uwazajac, ze wybory byly jednak w porzadku? Bo nie zamierza scierac sie w tej sprawy, ani protestowac pod egida partii ktorych najzwyczajniej w swiecie nie popiera?

Piszac w ten sposob udowadniasz, ze kieruje toba monopol na prawde.

To my mamy racje (i cytujac klasyk) i moja racja jest
  • Odpowiedz
@szymon_jude: no tak, lepiej z pokorą wypinać tyłek i myśleć o zielonej wyspie. To jest dojrzała postawa, która przyniesie zmiany.

Gdy ludzie nie potrafią się zorganizować i protestować, to władza przestaje się z nimi liczyć. W Belgii 100 tysięcy ludzi wyszło protestować przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. To jest siła, z którą trzeba się liczyć. 700 ludzi na rynku? Oj tam, nic się nie stało, dalej róbmy swoje.

@PurpleHaze: jeszcze dodam, że ka takich ludzi nie potępiam jakoś szczególnie. Tacy ludzie to normalna, swojska, szara bezmózga masa, nie można ich za to winić, że nie potrafią myśleć krytycznie o otaczającej ich rzeczywistości - bo takie są cechy typowego przedstawiciela homo sapiens. Problem polega na tym, że te parę procent "aktywnych" u nas nie istnieje. To nie jakością bezmózgiej masy się różnimy, bo ta wszędzie jest taka sama, Polska różni się brakiem aktywnych, świadomych politycznie ludzi, którzy mogliby
  • Odpowiedz
@Pantokrator: za przeproszeniem na h-j miałem wychodzić by protestować przeciwko wiekowi emerytalnemu skoro za 2 lata, będę jadł kawior popijał szampanem w Szwajcarskim ośrodku badawczym.
  • Odpowiedz
@MegaZU0: aha, łapię.

Pracujesz i działasz za granicą, jest ci dobrze, więc jak ktoś w kraju narzeka, to jest p------y? Czy jakim tokiem twoja genialna logika krąży?

Chlopie takie twierdzenie, to jest prosta droga do samouwielbienia. Popadanie w manie wielkosci, bo tak to ja jestem ten trzezwo myslacy, ten ktory wie, oswiecony wrecz. A reszta to proch i pyl lemmingi ktore nie powinny miec nawet prawa glosu. Mocno przypomina to nastoletnie poczucie wlasnej wyzszosci. Fajnie sie nuzac w takim sosie, bo lechta to poczucie proznosi i dowartosciowac sie mozna. Tylko jest to cholernie radykalne i cholernie
  • Odpowiedz
@Pantokrator: wybacz, nie czytałem całej dyskusji, więc moje słowa mogą być "nieaktualne:, ale ludzie potrafią doceniać stabilność, jest c-----o ale stabilnie, dlategno nie protestują, nie mają obiektywnie źle, Polska się bogaci, a nie chcą radykałów, żeby wpadł dolnośląski Korwin i powiedział: likwidujemy komunikację miejską, tramwaje i inne głupoty, poszerzamy ulice, kosztem zabudowy. Bzdura, ale nie takie bzdury o św. przepustowości Korwin głosił. Ludzie są konserwatystami, nie chcą dziwnych pomysłów. Przepraszam,
  • Odpowiedz
@ajuto00: to "docenianie stabilności, jaka by nie była" to dla mnie właśnie objaw postawy niewolniczo - poddańczej. Można to osądzać mniej ostro, ale jak ma być lepiej, gdy godzisz się na to, by było źle?

Obiektywnie nigdy nie jest tak źle, by nie mogło być gorzej.
  • Odpowiedz
@JestemKaspi: to bardziej "społeczeństwo" i trochę "socjologia" a mniej polityka.

I nie trzeba od razu mieć takiego bólu d--y, dla mnie polityka to takie zjawisko, jak każde inne i jakoś ten tag ani ważniejszy od tagu "wroclaw" ani mniej ważny nie jest.

ALe owszem, zapomniałem o nim, ale było już za późno, jak sobie przypomniałem.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Gdybyś żył w Petersburgu w roku 1917 i nie zgadzał się na politykę władz, przystał byś do komunistów? Nie sztuka protestować, pytanie brzmi o program napraw.
  • Odpowiedz
@ajuto00: nie. Co to ma do rzeczy? Czy namawiam do głosowania na komunistów? Z tego co mi wiadomo, na proteście nie było ani jednego przedstawiciela partii komunistycznej bądź nazistowskiej.

Z ruchów społecznych często rodzą się wielcy przywódcy. U nas nie ma ruchu społecznego i nie ma komu przewodzić. Ogólnosformułowany program napraw ma co najmniej kilka partii. Jest przecież partia libertariańska, czyż nie? Nikt nie każe głosować na KNP, są inne
  • Odpowiedz
@ajuto00: ależ odniosłem. Masz masę opcji do politycznych wyboru, które mogłyby wypłynąć na szeroko zakrojonym proteście i które postulują cały szereg zmian. Nie ma protestu, nie ma zmian, nie ma więc i ich KONKRETNEGO programu, bo wiadomo dobrze, że nic się nie zmieni, więc po co marnować czas.

Nie moja wina, że przywaliłeś przykładem z d--y. Trzeba było dowalić 1933 i Hitlerem, byłoby jeszcze fajniej.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Byłem na początku tej manifestacji i można powiedzieć - kpina. Zero przygotowania merytorycznego - to ma porwać ludzi? Puste hasełka bez żadnych argumentów, ta sama retoryka co u większości polityków. Hasła w stylu oszukują itd. Może sebixów się przekona ale do większości ludzi to nie trafia. Całkowicie inaczej to by wyglądało jak by było bardziej na spokojnie oraz merytorycznie. Krzyczysz do tłumu - oszukują? Trzeba powiedzieć jak itd. W
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Polska już jest stracona, więc po co walczyć? Może jak pokolenia komuchów i powiązanych w układy powymierają to coś się zmieni. Póki co możesz podziękować Solidaruchom za obecną sytuację w Polsce i pierwszemu Mirkowi za "obalenie komuny". Zadowolonym z obecnej sytuacji życzę spokojnej emerytury i krótkich kolejek do lekarzy.
  • Odpowiedz
@MMaros: społeczeństwo ma w dupie, więc kogo tam oczekujesz?

To zresztą fakt, że Polsce brakuje liderów, brakuje wielkich ludzi, ale skąd mają się oni wziąć, skoro nie ma komu przewodzić?

Zresztą, protest może być inicjatywą oddolną, nie musi być kierowany przez cholera-wie-kogo, ważne, by skupiał znaczne masy ludzi, w tych masach często okazuje się, że jest jakiś naturalny lider, ale tu żadnych mas nie ma. Jest marazm i brak
  • Odpowiedz