Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki:)

Dzisiaj zaczynam 17 dzień nauki rysowania. Przerobiłam dzisiaj 19 lekcje dot. piramid. Jak zwykle rezultat zamieszczam poniżej. Wydaje mi się, że od następnej lekcji rysunki będą trudniejsze i bardziej czasochłonne niż dotychczas. Biorę się zaraz za szkicowanie kubka!

pozdrawiam

#jaknarysowackota # #rysowanie #rysowaniew30dni

----------------------

Uczę się rysować z książką "You Can Draw in 30 days" i relacjonuję przebieg na mirko pod tagiem #jaknarysowackota . Jeśli chcesz śledzić przebieg to koniecznie obserwuj #jaknarysowackota . Szczegóły TUTAJ.
moonlajt - Mirki i Mirabelki:)

Dzisiaj zaczynam 17 dzień nauki rysowania. Przerobiła...

źródło: comment_zfQnE0Y9TfEcRfDbnP994R6762o9ozfW.jpg

Pobierz
  • 13
@moonlajt: powiem tylko ze takie rysowanie perspektywy wiele nie da. Ani te piramidy nie są wykreślone, ani się nie zbiegają, elipsy latają we wszystkie strony, a cień znika po 1 centymetrze. Jeśli tego uczą w tej książce to ją wyrzuć. Polecam albo np. darmowe lekcje szkoły rysunku DOMIN, przykład: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.386206521452752&type=1 , albo np. książkę Suffczyńskiego: http://www.gandalf.com.pl/b/rysunek-akwarela-sztuka-komunikacji/
@nilfheimsan książka może nie jest doskonała, ale jeżeli sprawiła że zaczęłam się uczyć rysować to ją dokończę, zawsze potem mogę sięgnąć po inne źródła i poprawić niedociągnięcia. Na pewno skorzystam z sugerowanych przez Ciebie linków. Pozdrawiam
@moonlajt: Geometria jest o tyle niewdzięcznym tematem że każdy błąd widać jak na dłoni. Nie można jej robić na oko, trzeba wszystko odpowiednio kreślić ale tego trzeba się nauczyć. Od tego bym zaczął - od nauczenia się podstaw perspektywy. Potem się trzaska naprawdę nieziemskie rysunki, ale bez perspektywy moim zdaniem ani rusz.

Narysowałem na szybko ten ostrosłup tak jak powinien być wykreślony, chociaż narzucona kompozycja jest zła bo krawędź na wprost
peetee - @moonlajt: Geometria jest o tyle niewdzięcznym tematem że każdy błąd widać j...

źródło: comment_SOzjzWP2dExaeEke7M3FEh5JctwGSkb5.jpg

Pobierz