Wpis z mikrobloga

@chilling: polecam, ja miałem parę uprzedzeń czy wątpliwych oczekiwań, a po pierwszych 20 minutach wszystkie się rozwiały. Świetny
  • Odpowiedz
@durielek: Od pierwszego seansu w mojej pierwszej 10. Niesamowite jak można stworzyć klimat, bohaterów i fabułe w jednym pomieszczeniu, prawie samymi dialogami. Mistrzostwo.

@KBR_: Nie zgodze się. Trudno, żeby film który ma prawie 60 lat, się nie postarzał. Fabularnie to pierwsza liga i nie tylko tamtych czasów. To wzór i również archetyp wielu scen i filmów. Moim zdaniem ilość nawiązań i zapożyczeń w ówczesnej kinematografii świadczy tylko o
  • Odpowiedz
@KBR_: z podobnych polecam "Świadek Oskarżenia". Może nie jedna scena, ale klimat podobny, film zajebisty, chyba nawet lepszy od 12 Gniewnych Ludzi.
  • Odpowiedz
@Merytoryk: Miałem takie same odczucia co do "Człowieka z Ziemi". Świetne 3/4 filmu, i głupie, naciągane, na siłę i zbędne 1/4. Ale i tak cholernie warto.

@KBR_: @sejsmita: @Goryptic: Z podobnych filmów, nie wymienionych jeszcze - Tape (prywatnie 7/10) i Sunset Limited (prywatnie 8/10).
  • Odpowiedz