Wpis z mikrobloga

Jako, że jestem sobą kompetentną w dziedzinie wojskowości (co potwierdzi każdy, kto czyta moje wpisy pod tagiem #ukraina), to postanowiłam dodać krótki poradnik o tym, jak zachować się w sytuacji kryzysowej:

1. Wyrzuć komórkę, przez komórkę możesz być zlokalizowany przez wroga.

2. Posiadaj mapę okolic oraz kompas.

3. W razie konfliktu staraj się opuścić skupiska ludzi korzystając z jak najmniej uczęszczanych tras (np. lasy).

4. Miej źródło węglowodanów, np. czekoladę lub batoniki, coś musisz jeść.

5. Miej zapas dolarów, rubli, euro, złota, srebra, wszytko rozlokowane w różnych miejscach w ubraniu i bagażu.

6. Zachowuj się spokojnie, nie jesteś Rambo.

#survival #wojna
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mnie zastanawia dlaczego wiele osób mówi że w razie poszukiwania cie uciekać np do lasu? Przecież przy dzisiejszych technologiach wystarczy helikopter z kamerą termowizyjną co o wiele ułatwia sprawę.

W mieście można udawać zwykłego obywatela, jeśli nie nosimy ze sobą 30 kg broni, nie ubieramy się dziwacznie to strasznie łatwo można wtopić się w tłum co powoduje że trudniej cie wyśledzić.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: w mieście szybko kończy się woda i jedzenie, panuje wtedy głód i anarchia, ludzie piszą o tym, że uciekali by do lasów, ale tak na prawdę mają na myśli (mam nadzieję) ucieczkę do małych wsi. Tam ludzie żyją w większym odcięciu od świata i w mierniejszej koncentracji, często też mają zapasy żywności, więc szanse są większe.

@acysiel: pytanie jest zbyt obszerne by tu odpowiedzieć, odpiszę w osobnym
  • Odpowiedz
@acysiel: Uciekasz na zachód przez las albo lepiej - ukryty w pociągu, wstępujesz do legii cudzoziemskiej i trafiasz do afryki. Potem trafiasz do Włoch, bajerujesz włoszki, zostajesz złapany i skierowany do karnej kompanii ale zamiast na front wschodni, skaczesz ze spadochronem na terytorium okupowanej Polski i wstępujesz do partyzantki i walczysz z niemcami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz