Wpis z mikrobloga

#film #interstellar

Większość efektów specjalnych do Interstellara były robionych w tradycyjny sposób. Wszystkie eksplozje były realizowane na prawdziwych modelach, CGI były używane tylko tam gdzie to było konieczne, Nolan jest wielkim przeciwnikiem animacji komputerowej na dużą skalę. Kiedyś w wywiadzie powiedział, że efekty komputerowe sprawdzają się tylko na przestrzeni kilku lat od wyjścia filmu, za szybko się starzeją, tradycyjne efekty mają pewien poziom realizmu którego nie da się przeskoczyć, Ciężko się z tym nie zgodzić, gdyby taki Jurrasic Park został nakręcony komputerowo 20 lat temu to dzisiaj nie szło by go oglądać, dzięki ''ręcznym efektom'- w ogóle się nie zestarzał.
N.....i - #film #interstellar 



Większość efektów specjalnych do Interstellara były...

źródło: comment_2lu2llPBMMpZKIJsrjqBQOQzep2746E6.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@Niedokonczone_Zdani: z ciekawostek na filmwebie: Podczas kręcenia zdjęć w Fort Macleod (Kanada) użyto dużej ilości specjalnego, biodegradowalnego kurzu wytworzonego na bazie celulozy. Wiatr rozwiał pył po całej miejscowości, uszkadzając niektóre systemy klimatyzacji i generatory. Ekipa filmowa pokryła jednak szkody, wynajęła firmę serwisową do dokonania napraw oraz uprzątnęła zalegający na ulicach kurz.
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: Dawno nie oglądałem TPM, jeżeli porównywać to do nowych filmów to pewnie tak, wygląda gorzej, ale nie psuje oglądania filmu, tym bardziej, że TPM ma świetną muzykę i choreografię walk, a to znacznie bardziej wpływa na moją ocenę.
  • Odpowiedz
@Mephistofeles: rozumiem. Mnie bardzo razi, tym bardziej ze jestem przeciwnikiem nadmiernego uzywania CGI nawet we wspolczesnych filmach, kiedy animacja ruchu, mimiki etc moze byc juz uwazana za bliska rzeczywistosci. Lucas generujac komputerowo wiekszosc scen i postaci w nowej trylogii na poczatku lat 00` mogl budzic zachwyt, ale filmy nie przeszly proby czasu w przeciwienstwie do poprzednikow. Jednak w modelach i dobrze wykonanych kostiumach jest pewna magia ktorej (przynajmniej u mnie)
  • Odpowiedz
#film #interstellar


Większość efektów specjalnych do Interstellara były robionych w tradycyjny sposób. Wszystkie eksplozje były realizowane na prawdziwych modelach, CGI były używane tylko tam gdzie to było konieczne, Nolan jest wielkim przeciwnikiem animacji komputerowej na dużą skalę. Kiedyś w wywiadzie powiedział, że efekty komputerowe sprawdzają się tylko na przestrzeni kilku lat od wyjścia filmu, za szybko się starzeją, tradycyjne efekty mają pewien poziom realizmu którego nie da się
  • Odpowiedz
@Niedokonczone_Zdani: yyy, co? Przecież Jurassic Park MIAŁ komputerowe efekty specjalne. Myślałeś, że używali tylko i wyłącznie kukieł? Te "ręczne" efekty były tylko na zbliżenia łbów, ale już takie całe dinozaury były zrobione komputerowo. Biegnące stado dinozaurów, T-Rex taranujący drzewo - to wszystko to było CGI. Więc tak, da się zrobić dobre CGI, które nawet po 20 latach będzie dobrze wyglądać.
  • Odpowiedz