Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, dzisiaj mój wielki dzień, dostałem pracę #zagranico. Praca, jak na początek, płatna całkiem nieźle - ponad 1100 funtów miesięcznie wpadnie. Będę mieszkał w kawalerce w niewielkim mieście (niecałe 20 tys. ludzi) na południu Anglii. Cieszę się bardzo, teraz tylko muszę zrobić skany dokumentów i zaświadczenia o niekaralności. Myślę, że od początku grudnia będę już na miejscu i nareszcie zacznę zarabiać godziwe pieniądze. Jaram się jak dzieciak. :)

#emigracja #uk #pracbaza no i oczywiście #wygryw
  • 45
@Klinghoffer: o matko, to ja na północy za bycie murzynem zarabiałem więcej a Ty na północy tyle dostajesz? Słabo..

Jeśli cię będzie interesowało przeniesienie na północ to daj znać..
@sorek: tak jak napisałem, później będę myślał co dalej. Nie będę tam przecież siedział do końca życia. Na razie się cieszę, że znalazłem stałą robotę, w której będę spędzał tylko 40h w tygodniu. Na początek może być i cieszę się z tego.
@gulamin: Albo nie znajdzie.

Spokojnie przezyje tez w pokoju za £200. I bedzie czysta panda do przodu miesiecznie! Za to moze sobie zrobic kurs jakis i wtedy znajdzie lepsza robote predzej ;-) Mozemy tak gdybac i gdybac, imho, £500 przy takich zarobkach to jest szczyt rozrzutnosci ;-)
@JaceR: @niemenel: Mirasy, moja dupeczka przyjeżdża do mnie na początku przyszłego roku więc jakoś te niecałe dwa miesiące jestem w stanie przy takich zarobkach przeżyć. A jak ona dołoży swoje 1100 miesięcznie to będzie już w ogóle ok. Stąd mój optymizm.
@niemenel: moj blad.. koguty.. :D oj mieszkalem juz na wiekszej wsi, to jest cywilizacja jakbym mial porownac do Normandy posrodku niczego. Najblizszy sklep mialem jakies 5min samochodem..
@valotr: Ja mieszkalem kiedys na takiej wsi, ze do sklepu mialem samochodem najblizej 20 minut przez kreta sciezke w lesie ;-P Cenie sobie mieszkanie na angielskiej wsi bardzo i wszystko wskazuje na to, ze byc moze w 2015 bede sie przenosil.
@Klinghoffer: Pierwszego dnia jak przylecisz do UK dzwoń od razu do Jobcentre aby umówić się na spotkanie w sprawie National Insurance Number. To potrwa dobre 5-6 tygodni, więc im szybciej to załatwisz, tym lepiej dla Ciebie. Jak tylko dostaniesz NINo, to dzwoń do HMRC aby przyznali Ci właściwy tax code, bo zapewne jako osoba, która nigdy nie pracowała w UK na początku dostaniesz tzw. emergency tax code, a to oznacza większy
@TheBestest: oczywiscie nie mowie o zwyklej robocie fizycznej gdzies na magazynie bo to raczej nie mozliwe w takim wieku (chociaz?), ale jako pomocnik na budowie, sprzątacz, opiekun (ps. niebieskiepaski w AuPair też są? bo opiekować się dziećmi tez potrafie).
@TheBestest: to, że minimalna dla osób w wieku 18 to 5.13, nie znaczy, że każdy będzie mi tyle oferował, tak? da rade znalezc cos za te 6 funtow bo wedlug mnie bo ponizej 6 funtow to sie chyba nie oplaca w ogóle pracować