Wpis z mikrobloga

Słyszę jakiś wykład z YouTube, który słucha mój współlokator o poglądach skrajnie prawicowych.

Główne tezy:

- Żydzi podjudzali Polaków do wszczęcia Powstania Styczniowego

- Powstanie Listopadowe wybuchło bo ludziom w Warszawie zakazano sprzedaży alkoholu

- Kościół katolicki jest twórcą polskich wartości narodowych, moralnych i polskości w ogóle

- Celem Gazety Wyborczej jest walka z Kościołem Katolickim, zwalczanie polskości, tożsamości narodowej i suwerenności

- Rewolucja na Ukrainie została zainspirowana przez tą samą grupę społeczną, która jest odpowiedzialna za wybuch Powstania Listopadowego, czyli Żydów.

- Celem Powstania Listopadowego było niedopuszczenie do utworzenia autonomii polskiej i zniszczenie konkurencji w postaci Polaków

- Ostatnie wybory w Ukrainie wygrali ludzie, którzy wykonują polecenia Żydów.

- Polska to wyjątkowy naród, ale podatny na manipulacje

Istna kopalnia teorii spiskowych. Chłopak chłonie to bez jakiejkolwiek krytycznej analizy. Później dosłownie zionie frustracją i nienawiścią do wszystkich, którzy nie podzielają jego opinii.

To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że nacjonalizm jest niesamowicie szkodliwą ideologią. Wypacza pojęcie patriotyzmu, bo dla nacjonalistów patriotyzm oznacza kult wojny, śmierci, zniszczenia, skupienie się na historii, nienawiść dla dawnych wrogów i niechęć do wszystkiego co nie polskie. Husaria, Żołnierze Wyklęci, powstania, Wielka Polska. Wszechobecna megalomania. Doszukiwanie się przyczyn nieszczęść i niepowodzeń w działaniach innych. Uznawanie obecnej Polski jako niesuwerennej

Raz chłopak przychodzi sfrustrowany i mówi pełny złości

"#!$%@?, w tej Polsce nie można kupić nawet dobrego mięsa, wszystko gówno z importu i drogie".

Pytam gdzie szukał, odpowiada że w ABC. Mówię mu, że w takim małym sklepiku nie spodziewałbym się dużego wyboru.

Gdzie tam, przecież to wina Tuska, a właścicielem tej marki na pewno nie jest Polak.

Nie ważne, że to tylko malutki sklepik na osiedlu. Wszystko co mu się nie podoba jest spowodowane przez Żydów i Niemców.

To właśnie robi z umysłami młodych Polaków ideologia nacjonslostczna. Nienawiść, jad, frustracja.

Zadziwia mnie to jak ci tak zwani patrioci za najważniejszą cechę uważają walkę, oddanie życia, krwi, (a co za tym idzie cierpienie i zniszczenie) kompletnie pomijając budowanie lepszego kraju, przyszłości, dobrobytu. Kto tym ludziom tak lasuje mózgi? Efekty tego widać w większej skali co roku w Warszawie 11 listopada.

#neuropa #4konserwy #nacjonalizm #patriotyzm #ukraina #patriotyzm
  • 47
dla nacjonalistów patriotyzm oznacza kult wojny, śmierci, zniszczenia, skupienie się na historii, nienawiść dla dawnych wrogów i niechęć do wszystkiego co nie polskie. Husaria, Żołnierze Wyklęci, powstania, Wielka Polska. Wszechobecna megalomania. Doszukiwanie się przyczyn nieszczęść i niepowodzeń w działaniach innych. Uznawanie obecnej Polski jako niesuwerennej


@DrCrauser: To gimbopatriotyzm, nie nacjonalizm.
@DrCrauser: Jakie książki, jakie treści, jakie spotkania? :) Podałeś tylko przykład jakiegoś wykładu, skoro cię ten temat zaintrygował, a jesteś człowiekiem dojrzałym, który ceni prawdę i fakty to pofatyguj się i sprawdź jakie środowisko go zorganizowało. Strzelam, że okołogazetopolskie. I najważniejsze, nie napisałeś czy ten chłopak jest nacjonalistą, narodowcem. Spytaj go czym dla niego jest nacjonalizm, nawet daj mu kilka dni na przemyślenie odpowiedzi pod warunkiem, że spróbuje odpowiedzieć samodzielnie. Wtedy
@DrCrauser:

III FN. O polskich powstaniach debatują G.Braun, P.Piekarczyk, T.Żak, P.Dziża - Tarnów 27 X 2014 r.


A nie mówiłem? ;) Żadni to nacjonaliści, Festiwal Niepodległości to też gapole...

edit:

Żeby być dobrze zrozumianym, pod pojęciem "gapole", "środowiska okołogazetopolskie" mam na myśli PiS i pochodne, ich media, tygodniki, wydawnictwa, artystów, właśnie takich "gimbopatriotów".
Końcówka materiału szczególnie rakotwórcza. Stwierdzenia, że wiara katolicka to powinien być naszym towarem eksportowym. Fanatyzm w czystej postaci.

Akurat ten typ, o którym mówię to mieszanka PiSu, KNP, Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej w jednym.