Wpis z mikrobloga

Słyszę jakiś wykład z YouTube, który słucha mój współlokator o poglądach skrajnie prawicowych.

Główne tezy:

- Żydzi podjudzali Polaków do wszczęcia Powstania Styczniowego

- Powstanie Listopadowe wybuchło bo ludziom w Warszawie zakazano sprzedaży alkoholu

- Kościół katolicki jest twórcą polskich wartości narodowych, moralnych i polskości w ogóle

- Celem Gazety Wyborczej jest walka z Kościołem Katolickim, zwalczanie polskości, tożsamości narodowej i suwerenności

- Rewolucja na Ukrainie została zainspirowana przez tą samą grupę społeczną, która jest odpowiedzialna za wybuch Powstania Listopadowego, czyli Żydów.

- Celem Powstania Listopadowego było niedopuszczenie do utworzenia autonomii polskiej i zniszczenie konkurencji w postaci Polaków

- Ostatnie wybory w Ukrainie wygrali ludzie, którzy wykonują polecenia Żydów.

- Polska to wyjątkowy naród, ale podatny na manipulacje

Istna kopalnia teorii spiskowych. Chłopak chłonie to bez jakiejkolwiek krytycznej analizy. Później dosłownie zionie frustracją i nienawiścią do wszystkich, którzy nie podzielają jego opinii.

To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że nacjonalizm jest niesamowicie szkodliwą ideologią. Wypacza pojęcie patriotyzmu, bo dla nacjonalistów patriotyzm oznacza kult wojny, śmierci, zniszczenia, skupienie się na historii, nienawiść dla dawnych wrogów i niechęć do wszystkiego co nie polskie. Husaria, Żołnierze Wyklęci, powstania, Wielka Polska. Wszechobecna megalomania. Doszukiwanie się przyczyn nieszczęść i niepowodzeń w działaniach innych. Uznawanie obecnej Polski jako niesuwerennej

Raz chłopak przychodzi sfrustrowany i mówi pełny złości

"#!$%@?, w tej Polsce nie można kupić nawet dobrego mięsa, wszystko gówno z importu i drogie".

Pytam gdzie szukał, odpowiada że w ABC. Mówię mu, że w takim małym sklepiku nie spodziewałbym się dużego wyboru.

Gdzie tam, przecież to wina Tuska, a właścicielem tej marki na pewno nie jest Polak.

Nie ważne, że to tylko malutki sklepik na osiedlu. Wszystko co mu się nie podoba jest spowodowane przez Żydów i Niemców.

To właśnie robi z umysłami młodych Polaków ideologia nacjonslostczna. Nienawiść, jad, frustracja.

Zadziwia mnie to jak ci tak zwani patrioci za najważniejszą cechę uważają walkę, oddanie życia, krwi, (a co za tym idzie cierpienie i zniszczenie) kompletnie pomijając budowanie lepszego kraju, przyszłości, dobrobytu. Kto tym ludziom tak lasuje mózgi? Efekty tego widać w większej skali co roku w Warszawie 11 listopada.

#neuropa #4konserwy #nacjonalizm #patriotyzm #ukraina #patriotyzm
  • 47
  • Odpowiedz
@DrCrauser:

Stwierdzenia, że wiara katolicka to powinien być naszym towarem eksportowym. Fanatyzm w czystej postaci.


Akurat ten typ, o którym mówię to mieszanka PiSu, KNP, Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej w
  • Odpowiedz
@DrCrauser: Bardzo trafny wpis. Przeżywaem fascynację takimi ideami jakiś czas temu. Generalnie moja droga pogladów politycznych to wychowywanie się w rodzinie, gdzie ojciec przez krótki okres był członkiem Porozumienia Centrum, zresztą razem z matką, ale sami byli młodzi, 24-25 lat. Ojciec bardzo wolnorynkowy. Wtedy mnie los rzucił w środowisko kibiców. W wieku 17-18 lat popierałem PiS i NOP (co za mix!). Jarałem się tymi ideami - byłem rasista i antysemitą.
  • Odpowiedz
@Lele: Ja także przeżywałem fascynację polską socjlalistyczno-katolicką prawicą, ale na szczęście to było w czasach, kiedy jeszcze nie miałem praw wyborczych. Byłem bardzo religijny (żeby nie powiedzieć fanatycznie religijny) i bardzo cieszyło mnie to, że na przykład Polską rządzą dwaj patrioci Kaczyńscy, a nie ten Niemiec Tusk. Wszystko to wyniosłem z domu. Dopiero później jak wydoroślałem nastąpił zwrot o 180%. Teraz jestem niewierzący o umiarkowanie lewicowych, ale liberalnych poglądach.
  • Odpowiedz
@Zuben: Tak, z tym nie polemizuję. Dziwi mnie tylko fakt, dlaczego reprezentanci pewnych grup społecznych zawsze doszukują się przyczyn niepowodzeń w spisku Żydów, Masonów etc. To do niczego dobrego nie prowadzi, powielanie tych samych błędów i wyciąganie nielogicznych wniosków. Wieczna martyrologia i wiara w mity, nieomylność i nieskazitelność KK.
  • Odpowiedz
@DrCrauser:

- Celem Gazety Wyborczej jest walka z Kościołem Katolickim, zwalczanie polskości, tożsamości narodowej i suwerenności


To akurat jest prawda. Zbigniew Herbert już dawno to zauważył (patrz wideo).
snapwheed - @DrCrauser:


 - Celem Gazety Wyborczej jest walka z Kościołem Katolickim...
  • Odpowiedz
@matowy: Boże, co ja przeczytałem... oni #!$%@? wszędzie widzą żydów xD żadnych faktów, jakieś tam ogólniki i zmyślone rzeczy ;p Na Tuska by zwalili, to by było bardziej wiarygodne

W ogóle takie myślenie:

Okupant to wie i dlatego zwalcza Marsz, bo obawia się tego, że za którymś razem uczestnicy > tego Marszu zboczą z trasy, zajmą budynki rządowe i ogłoszą nowy Sejm, rząd i urząd > prezydencki czy
  • Odpowiedz
@DrCrauser: mam kolegę o poglądach skrajnie lewicowych i zachowuke się dokladnie tsk samo tylko ma onnych, również urpjonycj wrogów. nie ma znsczenia czy nacjonalizm, lewactwo czy katolicyzm. żadna skrajnosc nie jest dobra
  • Odpowiedz
Zadziwia mnie to jak ci tak zwani patrioci za najważniejszą cechę uważają walkę, oddanie życia, krwi, (a co za tym idzie cierpienie i zniszczenie) kompletnie pomijając budowanie lepszego kraju, przyszłości, dobrobytu.


@DrCrauser: To mnie właśnie najbardziej uderza w tym wszystkim. Bezrefleksyjnie, ale byle walczyć, kraj nie jest wartością, tylko walka sama w sobie. Jak gadam z tymi ludźmi czasem, to nie mogę uwierzyć. Na okrągło Żołnierze Wyklęci, Powstanie Warszawskie, walka
  • Odpowiedz
Celem Gazety Wyborczej jest walka z Kościołem Katolickim, zwalczanie polskości, tożsamości narodowej i suwerenności


@DrCrauser: prawdą jest, że Wyborcza, jeśli nie zwalcza, to ma alergię na tożsamości narodowe i KK. Dość paradoksalnie, osobą, która uznaje istnienie narodów jest Michnik, który się przedstawia jako Polak, a nie jakaś tam jednostka i indywidualista xd
  • Odpowiedz