Wpis z mikrobloga

Mirki, stało się.

Ja totalny amator i #januszefotografii kupuję pierwszą lustrzankę w życiu #nikon 5300. Okazało się, że kolega kolegi ma do sprzedania. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie? Co jest w standardowym "opakowaniu"? Pasek? Torba? Karta pamięci?

Jest to samo body - czy będę nim w stanie zrobić zdjęcie tak, żeby odczytać przebieg lustrzanki w programie Opanda. Dajcie jakieś protipy, bo boję się wtopienia kasy.

#kiciochpyta
  • 15
ustawiasz aparat w tryb M i robisz zdjęcie samym body. nie potrzeba do tego obiektywu. Przebieg czytasz Opanda Exif.


@cube: dzięki. Na co jeszcze, oprócz uszkodzeń mechanicznych, zwrócić uwagę?
ogólnie jak coś, polecam ten aparat, naprawdę ostre foty idzie nim robić :)


@Szokatnica: kupiłem. Teraz muszę wybrać obiektyw. Do wyboru mam dwa: Nikkor 18-50 albo 18-105, który kosztuje 700zł (dwa razy droższy). Warto dopłacić te 350zł i wziąć 18-105?
To już zależy od Ciebie. Gdybym był na Twoim miejscu, brałbym 18-105 bo będzie bardziej uniwersalny, tym bardziej jeżeli mówisz że to Twoje początki.

Ja osobiście mam 18-55 i 55-300mm i częściej póki co korzystam z tego 18-55.

Ewentualnie jeżeli nie zależy Ci na zoomie, możesz zaoszczędzić pieniądze i kupić 18-55 a do tego jakiś jasny stało ogniskowy (fajna sprawa, chyba każdy kto posiada stałkę uwielbia takowy obiektyw)