Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Ostatnio trafiłem na AMA dotyczące braku widzenia przestrzennego i gdy je czytałem bylem bardzo zdziwiony ponieważ sam mam tą samą dolegliwość.

Tez widzę tak jakby jednym okiem i w teorii nie potrafię ocenić odległości. Jednak ja nie mam jakichkolwiek trudności na co dzień, bez problemu mogę biegać po lesie, nalać soku do szklanki i nie wywracam kubków z herbatą, a w kosza też trafiam. Ogólnie do momentu zdiagnozowania u mnie tej choroby, nie bylem jej świadomy, ponieważ nie miałem uczucia jakiś utrudnień, jedynie czułem, że widzę tak jakby osobno na każde oko i mogę swobodnie decydować obraz z którego w danym momencie chce widzieć.

Zauważyłem tez, że gorsze oko Autora ma jakąś czarna plamę i gdy nim patrzy to prawie nie widzi. Ja natomiast widzę na oba oczy praktyczne tak samo różnica 0,5 dioptrii na oku.

Tak się teraz zastanawiam czy to ja mam jakieś słabe to schorzenie czy to autor ma aż tak motzno. A może ja dostałem złą diagnozę? A może Autor trochę podkolorował? Jak myślicie? Kurde muszę zając się tematem bo przez to nie dostałem ostatnio wysokościowych uprawnień.

#oswiadczenie #medycyna #okulistyka #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pomocy
Pobierz TheSznikers - Cześć Mirki!



Ostatnio trafiłem na AMA dotyczące braku widzenia przes...
źródło: comment_1AXNKpdleLV26Chzb9wZVivN78vFPo5a.jpg
  • 6
Astygmatyzm mam juz stwierdzony dawno, 2,5 mialem jak zaczalem nosić pingle. Widzenie przestrzenne, o tym dowiedzialem sie niedawno podczas badan do pracy. Ogolnie kiedys o tym nie wiedzialem jak bylem dzieckiem to czesto u okulisty bywalem na roznych cwiczeniach itp, teraz jak o nich poczytalem to wiem ze to byly cwiczenia typowo na brak widzenia przestrzennego.