Wpis z mikrobloga

Oglądam teraz swoje pierwsze #anime w życiu - Death Note. Nie przypuszczałbym, że to może mi się aż tak spodobać. Na dniach pewnie obejrzę do końca. I tutaj prośba do Was. Możecie mi polecić jakieś inne anime podobne do DN - o ile takie jest. Jeśli nie ma to żeby akcja działa się współcześnie (niezbyt odległa przyszłość), jak NAJMNIEJ jakiś czarów, skoków, smoków i innych tego typu rzeczy, no i fajnie, jakby bohaterowie byli podobni do tych z DN, tj. Light i L - z głową na karku, racjonalnym myśleniem i analizą sytuacji. I dobrze by było, jakby była jakaś ogarnięta kreska, bez jakichś cukierków, ale tego nie wymagam.

Aha, kolega polecił mi już Code Geass.

#chinskiebajki
  • 31
  • Odpowiedz
@PrawyKuba: A Tak poważnie, to oglądaj to Code Geass, drugi sezon dużo lepszy od pierwszego, potem się martw na zapas, bo póki co musisz dokończyć DN (do 25 odcinka), a potem jeszcze 50 odcinków CG. Ja właśnie ogarniam "Guilty Crown", twórców Code Geass, może akurat. Z innej mańki polecam Ci jeszcze Ghost in the Shell. Również jest dochodzenie, co prawda w innym stylu ale jestem pewien, że powinno Ci przypaść do
  • Odpowiedz
@PrawyKuba: Monster- osadzony we współczesności w europie, jedyne powiązanie z japonią to główny bohater, zero nadprzyrodzonych bzdetów, klimat podobny do DN. No i HBO ma podobno kręcić aktorską wersję ale póki co coś głucho o tym
  • Odpowiedz