Wpis z mikrobloga

Na początku tygodnia jechałem ul. Baraniaka w kierunku Browaru Lecha. Przy Malcie stał fotoradar łapiący z przeciwległej strony. "Trzeba zwolnić w drodze powrotnej"- pomyślałem. Tak też zrobiłem, jadąc 60km/h za jakimś Fiatem. W lewym lusterku pokazał mi się czerwony Golf generacji czwartej. Z dobrego serca wjechałem na lewy pas udając, że będę wyprzedzał- nie zajechałem mu niebezpiecznie drogi, po prostu przyblokowałem. Przykleił mi się do zderzaka, włączył kierunkowskaz, pomrugał długimi- to wytrzymałem, ale jak tylko zaczął trąbić- odpuściłem i wróciłem grzecznie w szereg za wspomnianego Fiacika. Czerwona strzała po wiejskim tuningu oczywiście "redukcja, cegła na gaz i lewy pas". 300m dalej rozbłysnęła lampa radarowa. Spotkaliśmy się na światłach za chwilę (tyle czasu zyskał) otwieram szybę, tam przyciemnione szkło też zjeżdża w dół i mówię- "wiedziałem że robią fotki, dlatego chciałem Cię przyblokować" a nażelowany chłoptaś lvl ok 21-22: mam to w dupie, zdjęcie też, co to #!$%@? jest 200-300 zł jak wypłatę ma się w Funtach hehe. KARPE DIJEM ziomuś hehe.

Aha, hehe - odpowiedziałem.

#poznan #coolstory #sebastianykierownicy
  • 36
  • Odpowiedz
@dyrmac: @tranc: Mój znajomy w UK mówił, że oszczędzi w 3 miesiące tam 10k zł i wróci do polski to zrobi prawo jazdy i ogólnie ogarnie życie. Kilka dni przed powrotem do polski napisał mi, że kupił beatsy za zwrot podatku czyli jakieś 1300zł. Dokładnie ten sam model w Polsce kosztował oryginalny na allegro 900zł. Jak wrócił to całą kasę #!$%@?ł w 2 tygodnie a 2 miesiące później
  • Odpowiedz
@dyrmac: Tam stoi znak ostrzegający o fotoradarze z przeciwnej strony (jadąc od browaru do Malty), i jakoś nigdy fotoradaru tam nie widziałem. Złośliwie postawili odwrotnie?
  • Odpowiedz
@sorek: Nie zapłaciłbyś, bo co? Przepisy łamie się na własną odpowiedzialność, jak Cię na tym ktoś przyłapie i jest się pewnym swojej winy, to trzeba przyjąć na klatę jak facet, a nie wykręcać się jak #!$%@? jakaś.
  • Odpowiedz
@dyrmac: Nie uznaje mandatów za prędkość. Taka moja ideologia. Za wszystko inne płace.

Możesz się z tym kłócić, tupać etc. Po prostu nie i #!$%@?. Szczególnie w Polsce gdzie wszystkie ograniczenia są postawione z dupy.
  • Odpowiedz
@sorek: Twój argument jest z dupy w stylu "#!$%@?ć sąd, tylko Bóg może mnie sądzić", albo złodzieja rowerów, który mówił "to wina właściciela, że go źle zabezpieczył". A jak trafisz na jakiegoś Sebę, który stwierdzi, że jego ideologią jest #!$%@? i nie uznaje kar za pobicia?
  • Odpowiedz
@sorek: Dura lex, sed lex.

Nie twierdzę, że wszystkie przepisy są słuszne, a mandaty adekwatne do wykroczenia, sam też często łamię przepisy, ale robiąc to świadomie, liczę się z konsekwencjami.
  • Odpowiedz
że ja uznaje, że noszenie broni/środków obronnych przy sobie jest ważne


Nie uznaje mandatów za prędkość. Taka moja ideologia. Za wszystko inne płace.

@sorek: I komornik ściąga ci z konta albo wypłaty, powiększone o koszty egzekucji.

Oh wait, zapewne masz 16 lat i nie masz ani pracy, ani konta ;)
  • Odpowiedz