Wpis z mikrobloga

Zona do informatyka: idz kup 5 bulek, a jak beda jajka to 10

Sprzedawca do informatyka: 5 bulek, cos jeszcze?

informatyk: sa jajka?

Sprzedawca: Sa

informatyk: to bedzie 10 bulek

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #kawal #zart #suchar
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@moon5: nie jestem teraz w mocy to jakoś mądrze ująć, ba, nawet nie jestem jakimś guru od programowania i wielu rzeczy nie potrafię zwyczajnie nazwać. Co do zarzutów PHP po pierwsze i najważniejsze jego obiektowość, język ten został wymyślony jako język nie obiektowy, to zostało dodane w 4? a jakaś poważna implementacja w 5... a do dziś trzeba się pałować z ogromną ilością globalnych funkcji typu strlen... W php jest
  • Odpowiedz
@teraz_fred_wyrucha_was:

O, brzmi strasznie... Ja dopiero się uczę PHP, zaczynam, bo ono mnie interesuje jako "narzędzie" do łatwego robienia i przerabiania stron.

Ale poznaję też trochę Pythona. Tudzież inne
  • Odpowiedz
@teraz_fred_wyrucha_was:

i mówi mi że już wszystko gotowe tylko teraz mają problem bo wychodzą błędy i trzeci miesiąc łatają, a końca nie widać, pytam czemu nie pisali testów - "taa pisząc testy to byśmy życie na to stracili"


Wygląda na jakiś brak standardów :/
  • Odpowiedz
Ja dopiero się uczę PHP


@moon5: aaa, to przypadkiem się nie zniechęcaj tym co pisałem, to absolutnie nie było moją intencją, w programowaniu (zresztą, chyba we wszystkim) najważniejsze jest żeby programować, narzędzia jakich użyjesz to kwestia drugorzędna. Można zrobić świetny projekt używając kiepskich narzędzi, a można nie zrobić nic ciekawego mając do dyspozycji najlepsze narzędzia świata jak się człowiek nie weźmie za robienie tego czegoś...

Poza tym warto czytać, warto
  • Odpowiedz
@teraz_fred_wyrucha_was:

Gdy już będzie co pokazać, wtedy pokażę swój kod. Ostatnio miałam przerwę w uczeniu się, postęp nieznaczny, ale w sumie idzie mi to wszystko raczej łatwo. Zobaczymy, czy tylko na początku, czy w ogóle.

Dziękuję za porady.
  • Odpowiedz