Wpis z mikrobloga

#praca #rozterki Od razu po szkole poszedlem do pracy do jednej z firm, przepracowałem tam 6mc z czego okres próbny (3mc) za najnizsza krajowa, resztę za dość glodowa kase. W sumie to wpakowali we mnie sporo zasobów/kasy pod wzgledem szkoleń. Wszystkiego nauczylem się od podstaw. Teraz dostałem propozycje pracy w #korpo z podwojeniem zarobków...zlozylem wypowiedzenie ale mam lekkie wyrzuty - bo w sumie pokładali we mnie spore nadzieje. Czy słusznie?
  • 11
@Pienio69: Niesłusznie, sumieniem się nie wykarmisz, skoro zainwestowali w Ciebie kasę i teraz pozwalają Ci odejść, to są głupi zwyczajnie i nic na to nie poradzisz, jeśli to faktycznie spora suma była to powinni podpisać z Tobą konkretną umowę i wtedy za wypowiedzenie zapłaciłbyś karę. Mogli dać też normalną kasę i zatrzymać Cię w pracy. Jeśli im nie zależy, to dlaczego ma zależeć Tobie?
@Pienio69: Pamiętaj że tak naprawdę te wszystkie szkolenia itd to było opłacone z Twojej pensji i dlatego dostawałeś taką niską płacę (skoro w korpo płacą 2 razy tyle, to mniej więcej tyle warta była Twoja praca). Spokojnie, raczej nie wyszli na Tobie źle.