Wpis z mikrobloga

Mój kraj taki głupi...

Brak słów.

Dzisiaj jak wszyscy zapewne wiemy ludzkości udało się wylądować na komecie.

Niestety w USA ignorancja judzi jest czasami całkowicie nie z tej ziemi.

Wielu moich rodaków pogratulowało dzisiejszego sukcesu...



#usa #mojkrajtakipiekny #nasa #esa #rosetta #heheszki #humorobrazkowy #humor #nauka
Pierdyliard - Mój kraj taki głupi...



Brak słów.

Dzisiaj jak wszyscy zapewne wiemy...

źródło: comment_MDHvhxB9VXpxPEE3ZmqpZJzceUZNcukX.jpg

Pobierz
  • 13
@rzet: Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę: planetoidy krążą w pasie Kuipera, mają mniej więcej stałą orbitę. Kometa... komety zapierniczają po całym układzie słonecznym, ich orbity są bardzo różne. No i przede wszystkim komety są o wiele większe.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę: planetoidy krążą w pasie Kuipera, mają mniej więcej stałą orbitę. Kometa... komety zapierniczają po całym układzie słonecznym, ich orbity są bardzo różne. No i przede wszystkim komety są o wiele większe.


@LostHighway: mózg paruję idę spać ;)

moja definicja z góry zasłyszana od prof. astrofizyki z Belfastu dzisiaj w radio ;)
Niestety w USA ignorancja judzi jest czasami całkowicie nie z tej ziemi.


@Pierdyliard: myślisz, że większość Polaków wie czym jest ESA? Mogę się założyć, że większość która coś tam słyszała o tej sondzie, także jest zdania, że należy do NASA.
@LostHighway: Planetoida/Asteroida to taki duży kamień, skała z minerałów, czasem metalu mająca najczęściej w miarę stabilną lekko eliptyczną orbitę dookoła słońca. Najwięcej planetoid w układzie słonecznym znajduje się w pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza i tam sobie najczęściej spokojnie krążą.

Kometa to taka bryła lodu, brudu i pyłu sklejonego razem, kótra przylatuje gdzieś z dalekiego układu słonecznego, przelatuje niedaleko koło słońca, parując trochę i stąd ma widoczny "ogon", a