Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do dzisiejszej dyskusji nt. długości robienia LISS (http://www.wykop.pl/wpis/10130142/mirki-od-3-tygodni-biegam-4-razy-w-tygidniu-po-30-/28777888/), mam pytanie odnośnie dostępnych materiałów i badań dotyczących wpływu pory traningu na wydajność/siłę oraz treningu na czczo z samego rana vs. standardowego posiłku przedtreningowego i treningu w godzinach popołudniowych.

Kiedyś miałem sporą ilość tekstów na ten temat, ale mi zakładki gdzieś poznikały ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wołam @berti @churagan @DamianParol i @kamdz (chociaż nie wiem czy on się zna ( ͡º ͜ʖ͡º)). Jak pominąłem któregoś inteligenta to wołać za mnie (ʘʘ)

#mikrokoksy #silownia #dieta
shdw - W nawiązaniu do dzisiejszej dyskusji nt. długości robienia LISS (http://www.wy...

źródło: comment_IfRpC85OnsaYHanhz3UZxSxeOtDCcxur.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@shdw: ehh... Ostatnio u Zwierzaka na kanale oglądąłem filmik jak mówił o porannych trenignach. Na czczo są spoko dopóki masz na nie siłę, niektórzy maja tak że rano nie maja energii i jak nie walną węgli to potem śpią na treningu. Z tego co kojarze do w zapytaj trenera kiedyś Karmowski albo Papaj o tym mówili
  • Odpowiedz
@shdw: imo nie ma co się nad tym rozwodzić, ćwiczysz wtedy kiedy możesz i masz czas. Tak w tym filmiku Zwierzaka było własnie o łączeniu siłki z pracą i mówił że trzeba iśc albo przed albo po pracy bezpośrednio bo jak przyjdziemy z roboty do domu to już nie wyjdziemy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak dajesz radę rano wstawać to ja bym proponował jednak zjadać coś
  • Odpowiedz
@shdw: Mi się wydaje, że to głównie kwestia przyzwyczajenia i większość argumentów to będzie broscience, badań w temacie nie widziałem nigdy. Ćwiczyłem chyba o każdej możliwej porze i w każdej kombinacji posiłków. Różnic nie widziałem. Co trener to teoria. Klokov robi cleany i przysiady po 200kg+ na czczo. Tyle wiem :D
  • Odpowiedz
@shdw: @churagan:

Jedyny problem jaki widzę to zniesienie dużej objętości trening. Jeśli na czczo zrobimy krótki intensywny treningi - będzie OK. Ale jeśli marzy nam się długa, kulturystyczna sesja to po 45-60 minutach zaczniemy mieć problem.
  • Odpowiedz