Wpis z mikrobloga

Droga Krolów - The Way of Kings - Brandon Sanderson

No więc skończyłem. @tranc pytał o wrażenia to śpieszę napisać: 10/10

To jedna z najlepszy książek z gatunku fantastyki jakie czytałem, a trochę ich czytałem.

W książce jest kilka wątków głównych (takich naprawdę głównych) i potencjalnie kilka pobocznych. Tylko dwa z tych głónych wątków zdążyły się spleść w pierwszym tomie, co pozostawia wiele dobrego do następnych tomów. Ta książka jest dość obszerna i dość skomplikowana. Ilość nomenklatury którą musimy opanować, ilość zasad świata, tak różnego od wszystkich światów z innych książek fantasy - to wszystko może się wydawać przytłaczające. Tym bardziej że nie wszystko, a szczególnie nie od razu mamy podane na tacy, wielu rzeczy nie dowiadujemy się w ogóle, wiele to domysły. Czasami jesteśmy czegoś pewni, co okazuje się być nieprawdą.

Jest nawet w książce fragment z serii "Try not to cry", a przynajmniej dla mnie taki był.

http://i.imgur.com/ahaLexg.jpg

Nie wszystkie wątki świecą oryginalności, ale nawet te które są bardziej oklepane są zrealizowane, odważę się to powiedzieć, w sposób iście mistrzowski.

Na koniec małe objaśnienie, w połowie książki przerzuciłem się z wersji polskiej na oryginalną wersję angielską. Zrobiłem to tylko i wyłącznie z myślą o drugim tomie który jest już wydany, a nie chciałem czekać na jego tłumaczenie. Wolałem więc zawczasu wkręcić się w angielskie nazwy własne i smaczki tej historii. Napiszę też wprost, na wszelki wypadek, polskie tłumaczenie jest bardzo dobre.

To powiedziawszy - idę czytać drugim tom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wykopkindleclub #ksiazki #fantastyka
Pobierz a.....n - Droga Krolów - The Way of Kings - Brandon Sanderson 



No więc skończyłem....
źródło: comment_plWy3XW2EWWkEq1mes2hZJmEXd7JKVAQ.jpg
  • 3