Wpis z mikrobloga

Drogie miraski, nadszedł czas na nowego kompa. Niestety moje oblatanie w tym temacie skończyło się gdzieś w czasach Geforce'a mx440, więc chciałbym skorzystać z waszej ekspertyzy.

Budżet do 3500zł. Ze starego kompa zostawiam sobie napęd DVD (sata), dysk 500gb (sata), monitor, klawiaturę + myszkę. W całości trzeba uwzględnić Windowsa.

Komputer będzie używany do:

- wykonywania projektów w CorelDraw, Photoshop (do A1) i Blender (rendery do A1, CUDA, czasami internal - nie są to bardzo zaawansowane rzeczy, większość to jakieś pierdoły na szybko)

- giercowania: tylko steam, większość gier to indyki; najnowsza gra w mojej bibliotece to chyba MK9 albo Bioshock Infinite

- Spotify, internety, wykopki, jutuby

Oto co sobie wybrałem:

Intel i5-4690 3.50GHz 6MB BOX - 859zł (jest sens dokładać do 4690k?)

Gigabyte GA-Z97M-D3H (Z97 2xPCI-E DDR3) - 402zł

Plextor 128GB 2,5 SATA SSD M6S Series - 289zł

Kingston 8192MB 2400MHz HyperX Savage CL11 - 397zł

MSI GeForce GTX750Ti 2048MB 128bit Twin Frozr OC - 579zł

Zalman Z1 USB 3.0 - 129zł

Be Quiet 500W Pure Power L8 BOX - 235zł

Windows 7 Home Premium PL 64bit OEM - 365zł

Razem 3255zł + jakieś tam grosze na kabelki różnej maści

Do złożenia całości wybrałem sobie X-Kom bo samemu już nie chce mi się w to bawić (a poza tym ostatni komp którego sobie sam składałem kosztował tyle co sam ten i5 który chce teraz kupić).

Coś zmienić? Dodać? Zamienić? Czekam na opinie ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #pomockomputerowa #skladamkomputer #skladampc #kiciochpyta #skladak #pytaniedoekspertow
  • 10
@Thanos:

Procesor : Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX 789 zł

Płyta główna : MSI H97 PC Mate /intel H97, LGA 1150 315 zł

Pamięć RAM : GoodRam 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Play Black 299 zł

Dysk twardy : Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 220 zł

Karta graficzna : Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Gra Gratis 1499 zł
@Sauweren: Boxowy nie wystarczy? Nie mam zamiaru bawić się w podkręcanie.

@dlaczegoale Tak jak wyżej - więc zostanę chyba przy tym 4690.

@cenzor123 Co to za szatański GPU :D Nie wiem czy to nie za dużo jak na moje potrzeby.

Jeszcze jedno pytanie (właściwie do wszystkich): jeśli chodzi o RAM to lepiej wybrać więcej i wolniej czy mniej i szybciej? Niby wybrałem bramkę numer dwa ale nie wiem na czym opieram
@Thanos

grafę masz na przyszłość.1600 mhz ram ci wystarczy.

Jeżeli nie będziesz podkręcać to boxowy styknie,chyba że zauważysz wyższe temperatury lub hałas będzie ci przeszkadzał to kupisz SPC Fera 2 i będzie git :)
@Thanos: do A1 w photoshopie szedłbym na ilość. Ostatnio Meczylem sie z kilkoma projektami A1 z masą zdjec i nie jestem w stanie sobie wyobrazic robienia tego bez 12GB ramu ;)

Lepiej zawsze dołożyć te 50zl i mieć spokój z rozkręcającym sie do nieziemskich prędkości boxowym wentylatorem.

Tak jak ,mowicenzor, nedzie o wiele ciszej.
@Thanos: wymień grafikę na r9 270 chyba ze w tych programach graficznych znacznie lepiej sprawdza się gtx 750ti, ramy wymień na 1600/1866 bo bez sens jest dokładać lepiej kupić więcej o taktowaniu 1866 mhz np po co ci taka dorga płyta główna jak procesor nie jest do kręcenia ?..... jak nie będziesz kręcił to nawet płyta na b85/h81 starczy
@Jurigag: Radeon niestety odpada bo nie ma CUDA które przydaje mi się czasami przy blenderze. Przy wyborze płyty i pamięci dzięki wam już wiem, że trochę się przeliczyłem więc wprowadzam zmiany.

@Sauweren Dzięki za linka i porady. Sam pracuję teraz na C2D i 4gb ramu i jak otwieram A1 w PSie to zaczynam płakać i rwać włosy z głowy.

@cenzor123 Dzięki za porady - karta zarąbista i wiem, że to by
@Thanos: cóż, niestety blender :D moża za 20 alt pojawi się pełny support opencl i 2-3 x większa wydajność dzięki niemu na kartach od amd ;p nie lepiej dołożyć do jakiegoś procka z K i chłodzenia i podkręcić ? będzie znacznie szybciej