Wpis z mikrobloga

Unia Europejska. Czeka nas katastrofa gospodarcza

Wybitny autorytet

Były dziennikarz radiowy, telewizyjny, prasowy, a także wydawca portalu internetowego.


snuje marzenia o wielkiej mocarstwowej Polsce z przemysłem jak za Gierka, za to bez eksportu xD Polecam!

#neuropa #zakopfest
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tmsz: Masz rację, jednak opieranie się tylko na eksporcie to chyba błędne założenie? A co z rynkiem usług, turystyką, przemysłem? Wiadomo, że nie od razu na tym zaczniemy robić kasę, ale lepiej inwestować w rozwój tych dziedzin niż ładować kasę w szkolenia dla bezrobotnych. Jak coś nie opiera sie na jednej nodze, a na kilku jest stabilniejszej. Polska marnuje swoje szanse.
  • Odpowiedz
@Fagaldo_Antonio: Jasna sprawa, że Polska marnuje swoje szanse, że mogłaby się rozwijać szybciej niż obecnie, przy odpowiednio podjętych decyzjach przez rządzących. Niestety musimy grać tym, co mamy. Geopolityka jest dla nas niezbyt korzystna od samego początku historii :/ Obecna UE jest istotnie #!$%@?, marzyłby mi się powrót do koncepcji EWG. Mimo wszystko lepiej jest trzymać się tego obozu, niż bajdurzyć o spójnej unii krajów Europy Środkowej.
  • Odpowiedz
@tmsz: wiadomo, że z perspektywy 2014 czy 2015 to bajdurzenie. Ale wyobraź sobie Polskę w 2020, kiedy skończą się dotacje z UE. Wtedy już nikt nie będzie inwestować, bo zadłużenie wielkie. Nabudowaliśmy dróg, torów kolejowych, hal sportowych, stadionów i koniec inwestowania. Bo czas spłacać długi. Skoro teraz marnujemy szanse, to co będzie za te 6 lat? Będziemy w dupie jeszcze bardziej bez perspektyw. Skąd wiesz, że Wielka Brytania nie wyjdzie
  • Odpowiedz