Wpis z mikrobloga

@Konrad1007: Wiesz co innego być inteligentnym i udowadniać to w pracy, a co innego pokazywać papierek, że się jest inteligentnym. Sam pomyśl jakbyś na takie coś zareagował. Następna rzecz, że często w pracy ważniejsza jest sumienność i umiejętność pracy z innymi ludźmi i jak ktoś pokazuje papier z mensy to duża szansa, że będzie się wywyższał w pracy i nikt go nie będzie lubił. Co gorsza może podważać kompetencje przełożonych (słusznie
@bodzi_dzwunik: Mam dobrego kolegę, cholernie inteligentny facet, ale jak przychodzi do matematyki czy testów iq to z góry zakłada, że nawet nie będzie próbował. Za to byłby w stanie to rozwiązać, tylko potrzebuje więcej czasu. Bardzo lubuje się w zagadkach logicznych np. Zagadka o mędrcach w czapkach
warto miec taki papier przy poszukiwniu stazy badz pracy. No i przy okazji przekonac sie, czy jestem taki inteligetny za jakiego sie uwazam.


@Konrad1007: Brutalna rzeczywistość nadchodzi....

Wybacz, ale jeśli będziesz szukał pracy - Twojego potencjalnego pracodawcę będą interesowały Twoje umiejętności a nie IQ

Chyba że planujesz karierę akademicką - to wtedy jest 1% szansy że ktoś weźmie to pod uwagę.
@Konrad1007: byłem prawie 3 tyg temu na sesji do mensy i zapomniałem na który adres się "zarejestrowałem". I póki co na żaden nie doszedł. Mają czas do soboty (regulaminowo 3 tyg od dnia sesji).

Z tą sesja jest związane #coolstory, mianowicie :

Siedzimy sobie, prowadzący objaśnia zasady i są przykładowe zadania, żeby wytłumaczyć o co chodzi. W skali trudności 2/10 xD prowadzący pyta się jakie jest rozwiązanie, każdy mówi, że
@Agenda @Konrad1007: Dołączę sie do pytania. Przy okazji.. zawsze mnie zastanawiało, kto układa takie testy. Za pewne jakaś szanowna komisja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko czy szanowna komisja bierze pod uwagę to, że limit inteligencji jaki mogą zbadać, ogranicza ich własna inteligencja przy układaniu pytań i odpowiedzi?
@Agenda: @Dakkar: @Papajou: np takie. Testy były w takich ładnych czerwonych książkach, wyd. Operon. 50 zł jeden arkusik, co roku jest aktualizowany. Te testy są w stanie zmierzyć inteligencję do 156 IQ, przy jakimś wyniku jest 156+ (do zbadania bardziej profesjonalnymi testami, nie składającymi się już tylko z kropek, trójkątów i kwadracików).

Myślę, że zdają sobie z tego sprawę, co nie przeszkadzało im oszacować IQ Einsteina.

Konrad1007 - @Agenda: @Dakkar: @Papajou: np takie. Testy były w takich ładnych czerwo...

źródło: comment_gYEo7o5UOafjDrsrETm4V55aDJed3wjH.jpg

Pobierz