Wpis z mikrobloga

Ciekawostki o Spider-Manie - Symbiote

[ #spiderman #komiksy #komiks #faktyospidermanie #uniwersum616 ]

Spider-Man swój czarny kostium uzyskał w 11-12 zeszytowej sadze Secret Wars I gdy chciał naprawić swoje sieciosploty. Ta sama maszyna która dała mu symbiota, dała nowy hełm Thorowi. Symbiote sam w sobie nie był czymś złym czy dobrym, nie dawał Spider-Manowi również żadnych dodatkowych mocy. Jedyne power-upy uzyskane nosząc ten strój to brak potrzeby noszenia własnych sieciosplotów oraz natychmiastowa zmiana stroju.

Symbiot również nie dawał nieograniczonej ilości pajęczej sieci. Dowodem na to była jedna z walk Spider-Mena przeciwko Venomowi gdzie Peter Parker wpadł na pomysł jak zmęczyć czarno pasożyta by nie dawał dodatkowych mocy Eddiemu. Właśnie - skoro Eddie był super silny jak Venom, czemu Peter Parker taki nie był? Ponieważ symbiot kopiuje wszystkie umiejętności od nosiciela. Wcześniej nie noszony symbiot nie dał żadnych mocy pajęczemu sąsiadowi ale dał pajęcze moce Eddiemu.

W późniejszych komiksach jest pokazane, że Symbiot i Eddie Brock są związani na stałe i oboje nienawidzą pająka. Ale Symbiot tak naprawdę pragnie wrócić do Petera Parkera - było to ukazane przy jeszcze innej walce.

Venom jest silniejszy od człowieka pająka. Spider-Man przeważnie wygrywa dzięki sprytowi, którego brakuje Eddiemu.

Czarny kostium Spider-Mena uszyła Felicia Hardy (Black Cat). Peter Parker przestał nosić czarny kostium gdy Venom zaatakował Mary Jane Watson-Parker. Czarny kostium przypominał jej o Venomie i nie chciała go widzieć.
Mortale - Ciekawostki o Spider-Manie - Symbiote

[ #spiderman #komiksy #komiks #fakty...

źródło: comment_yC1yDsJqCUOKCzDnjqHbte0YCBKLmAhT.jpg

Pobierz
  • 7
@Mortale: Czemu zostawiasz częściowo symbiota w oryginale, a czasem tlumaczysz nazwę? Pomijając fakt, że potem Venomem został Flash Thompson, Carnage'a... to ciekawostki to były w latach 90 ' tych może, kiedy tm semic nie wydał większości historii z symbiotem i początków Venoma jeszcze.
@postac: aktualnie przeczytałem ok. 350 zeszytów, nie doczytałem do momentu gdy Flash jest Venomem, powstaje Carnage i ich cała rodzina. A co do polsko-angielskiej nazwy - pisałem trochę z rozpędu więc mogłem nie zwracać na to aż takiej uwagi. Następnym razem bardziej się postaram i napiszę o czymś ciekawszym.

@Rimfire: dzięki!

@1iostatni: w oryginalnej historii symbiota nie chciał on przejąć władzy na Spider-Manem. Nie robił mu nawet nic złego,
@1iostatni: @postac: @Rimfire: następnym razem postaram się napisać o czymś ciekawszym i mniej znanym, pozwalam na obserwowanie jednego z wyżej wypisanych tagów. Będę również dorzucał informacje o innych bohaterach Marvela z uniwersum 616.

Tylko jak na razie wszystkie smaczki będą ze starych zeszytów ( ͡° ͜ʖ ͡°) chronologia w czytaniu musi być.