Wpis z mikrobloga

@msq:

1. pensja - moim zdaniem i nawet przegladajac pdf-y od Ciebie wynika z nich ze pensja kolo 40-60k to pensja dostepna dla wielu zawodow - chocby zwyklej ksiegowej, zawodow gdzie po 15 zamykasz drzwi i masz wyje... a wieczor spedzasz jak chcesz

2. mlodzi ludzie, mlodzi ludzie sa glupi glupio sie zachowuja i nie mysla, 25 letni spawacz ma wiecej honoru i odwagi by brac kase niz 25 letni gosc
  • Odpowiedz
@bazingaxl: nie pisałem czy 20$ to dobra stawka dla seniora, tylko przedstawiłem swoją krótką analizę tego co zaobserwowałem na elance.com. Oczywiście narzekasz jacy to młodzi głupi, a jak ktoś grzecznie się pyta i prosi o podzieleniem się swoim doświadczeniem w tym zakresie, to gadasz jakieś pierdoły o stawce w mcdonaldzie i gówno wnosisz do dyskusji. Odnosząc się do twojego trzeciego punku - nie chciałbym z Tobą pracować.
  • Odpowiedz
@random_hero: natomiast ja chcielbym byc Twoim szefem, gdzie ja znajde goscia ktory z takim strachem odnosi sie do swoich wieloletnich umiejetnosci do tego umiejetnosci poszukiwanych na rynku, gdzie ja znajde goscia ktory chce siedziec w polsce i nie wyjedzie za granice, gdzie ja znajde goscie ktory za kolejne 5 lat bedzie podkulal ogon i pracowal za drobne

wiecej takich jak Ty i Tesle kupie za gotowke

ps. nawet nie poswieciles 15minut
  • Odpowiedz
@bazingaxl: uważasz że kasa jest najważniejsza? Wole siedzieć sobie w Polsce i cieszyć się tym co mam tutaj. Po co mam tak latać za kasą? :) Ja wiem że dla karierowiczów jestem frajerem, bo teraz kariera i kasa jest wyznacznikiem człowieka, ja to mam w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@random_hero: uwazam ze kasa to nie papierowe narzedzie szatana, kasa to forma wdziecznosci, bo widzisz jesli Ty jako deweloper zarobisz w usa 80-120k dolarow to przeciez nie bedziesz lezal na tych pieniadzach, wezmiesz i wydasz byc moze na moje produkty, moze kupisz auto, dom, pojdziesz do teatru wiecej niz raz na 3 lata, moze koncert, ksiazka - wynagrodzisz i docenisz prace i umiejetnosci innych ludzi

widze ze mialem racje jestes jeszcze
  • Odpowiedz
Becoming a good programmer is incredibly difficult and it doesn’t happen quickly.


1. Zdolności.

2. Inteligencja.

3. Cierpliwość.

4. Pasja.

5. Pracowitość.

6. Dobra organizacja pracy.

7. Motywacja.

To jest wymagane IMHO, więc trudno nawet zostać początkującym, co dopiero dobrym.
  • Odpowiedz
@moon5:

1. Samozaparcie (czy tam wytrzymałość, w sumie to samo) - według mnie to głównie o to chodzi. Potem przyjdzie pasja itd itd itd. Nie trzeba być cierpliwym, trzeba tylko siebie cisnąć. Inteligencja nie jest stała, można się stymulować i ją w jakimś stopniu zwiększyć, można pracować nad dokładnością i dyscypliną, nad organizacją pracy i przy odpowiednio dużym samozaparciu właśnie wypracować dobre nawyki.

Motywacja, hm. Motywacja jest tylko na początku jak
  • Odpowiedz
@qubeq: Ja się uczyłam webdesign/webdev (html/css/php) z konieczności - musiałam przerabiać szablony swojego bloga na rożnych hostingach. Potem bardziej systematycznie zaczęłam studiować to wszystko. Plus jeszcze wstęp do Javascript i jakieś programowanie do kompletu (początki Pythona).

Teraz chyba muszę kontynuować, bo te początki niewiele mi nie dały, nawet nie poznałam pełni swoich możliwości (najlepiej opanowałam eksperymenty z CSS), jeśli w ogóle jakieś mam.

Ale zgadzam się, trzeba dużo Samozaparcia, potem już
  • Odpowiedz