Wpis z mikrobloga

1060 - 1 = 1059

C.S. Lewis

Las crónicas de Narnia: el león, la bruja y el armario

fantasy

Pierwsza w kolejności wydania część cyklu Opowieści z Narnii, opowiadająca o czwórce dzieci, które poprzez wielką szafę w pustym pokoju dostają się do przepełnionego magią i mitycznymi stworami świata. Nie będę się rozpisywać o fabule, bo pewnie większość z Was ją zna. Ani o tym jak ją oceniam, bo zdecydowanie nie jest w mojej kategorii wiekowej, lecz mimo to czytając ją wcale się nie nudziłem, chociaż niekoniecznie sama książka była tego powodem.

Otóż jest to pierwsza książka w języku hiszpańskim jaką kiedykolwiek udało mi się przeczytać i zrozumieć w całości. Oczywiście nie bez pomocy słowników :) W nauce języka przychodzi taki moment, w którym zna się podstawowe słownictwo i gramatykę pozwalającą na jako takie rozumienie tekstu, kursy uczą już coraz mniej, a mimo to posiadana wiedza jest zdecydowanie niewystarczająca do przeczytania jakiejkolwiek książki. Literatura dziecięcą jest naturalnie pisana łatwiejszym językiem, ale raczej odrzuca treścią. Pomyślałem sobie, a może by tak sięgnąć po Narnię? W końcu nie miałem z nią jeszcze styczności, ani nawet nie oglądałem filmu - czas nadrobić zaległości.

Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Poziom trudności w czytaniu dokładnie odpowiadał moim oczekiwaniom - nie było na tyle łatwo, żebym mógł wszystko zrozumieć samemu, ale nie na tyle trudno, żebym nie potrafił wywnioskować znaczenia pewnych słów i zwrotów z kontekstu. Wszystkie nowe słowa zapisywałem do swojej talii w Anki. Łącznie było ich ponad 700, z czego wiele z nich wielokrotnie się powtarzało, co zdecydowanie ułatwiało zapamiętywanie. Teraz zabieram się za kolejną część.

#bookmeter
Detharon - 1060 - 1 = 1059



C.S. Lewis

Las crónicas de Narnia: el león, la bruja y...

źródło: comment_CzZ0MeHcVmCWMmF19llsF4KnNepowWb4.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach