Wpis z mikrobloga

#dobrzepisze #wartoczytac #achtebaby

Przyznam, że dawno tak dobrego wpisu nie widziałem na mirko. Tak bardzo wartościowego, przede wszystkim dla stulejarzy. Dlatego też pozwolę sobie to przytoczyć. Ogólnie kolega @ThisIsMyDog wyskoczył z #truestory , jaki to miał dialog ze swoją dziewczyną. - czy byłbyś ze mną, gdybym była brzydka? - no przecież jestem! foch. Pod wpisem oczywście gównoburza, ale znalazł się jeden zajebisty wpis, którego naprawdę szkoda przeoczyć, przynajmniej mirkowym stulejarzom, bo aż bucha prawdą z niego.

Autorem jest kolega @Syntax , za co jemu wyrazy uznania, cytuję:

"Z kobietą trzeba umieć rozmawiać. Skoro pyta cię o coś co jest dla niej ważne, a ty ironizujesz, czy walniesz głupim żartem, to żadna kobieta nie będzie się przy tobie dobrze czuła. Więc dostałeś słuszną nauczkę.

Kobieta powinna mieć dystans do siebie i być mądra, ale nikt się z tym nie rodzi, to wymaga czasu i pracy nad sobą i również pracy mężczyzny nad sobą i nad swoją kobietą. Trzeba znać granicę wrażliwości kobiety, trzeba znać jej kompleksy i obawy i starć się nie wypowiadać słów które ją zranią, nie robić rzeczy które ją na pewno zabolą. Chyba że totalnie ci na kobiecie nie zależy i chcesz się jej pozbyć na zawsze.

Można zażartować w sytuacji kiedy czujesz że kobieta chce się z tobą przekomarzać i poflirtować...

Ale jeśli po seksie, kiedy leżycie razem w łóżku i się przytulacie do siebie, kobieta zadaje Ci pytanie, które w takim momencie na pewno jest dla niej ważnym, nurtującym ją pytaniem, to trzeba być totalnie nieczułym i pustym człowiekiem, żeby udzielić takiej odpowiedzi jak twoja.

Wszystko zależy od sytuacji, jest czas na żarty, ale łatwo przekroczyć granicę i dojrzały mężczyzna powinien wiedzieć jak udzielać kobiecie odpowiedzi zgodnych z prawdą ale też takich które ją uspokoją i zbliżą was do siebie jeszcze bardziej.

Jeśli opowiedziana przez ciebie historia jest prawdziwa, po prostu zaakceptuj to że popełniłeś błąd, i albo spróbuj jej wyjaśnić czemu odpowiedziałeś w taki a nie inny sposób, albo pozwól jej odejść, a sam wyciągnij wnioski dla siebie, że kobiety się w taki sposób nie traktuje nawet w żartach. Odrobina wyobraźni i empatii przy kobiecie jest wskazana, po to one są na świecie by nas tego uczyć."

Ja nie wiem. Kolega @Syntax w poprzednim życiu był kobietą, albo w którąś z nich zwyczajnie wlazł ;)

empatia level 1000
  • 17
  • Odpowiedz
Wszystko zależy od sytuacji, jest czas na żarty, ale łatwo przekroczyć granicę i dojrzały mężczyzna powinien wiedzieć jak udzielać kobiecie odpowiedzi zgodnych z prawdą ale też takich które ją uspokoją i zbliżą was do siebie jeszcze bardziej.


@choleryk: @Syntax Zajebisty wpis!

  • Odpowiedz
@choleryk: #truestory

Poczułem przypływ emocji (uczuciowy jestem) i postanowiłem, że zadzwonię do mojego #rozowypasek i powiem, że ją Kocham. Jak pomyślałem tak zrobiłem (R - ja, P- ona)

Peep, peep

P : tak?

R : Hej, chciałem Ci tylko powiedzieć, że Ciebie bardzo Kocham :)

P : a ja Ciebie nie! (sarkastycznie)

... ech, czemu ona nie miała teraz tego wyczucia :P
  • Odpowiedz
@RoBN: Niby miałem kilka kobiet w życiu i mam swoje odczucia co miała na myśli, ale nie chciałbym się wychylać przed szereg i raczej zawołać eksperta, z racji którego wpis tutaj wpadł. @Syntax , co myślisz?
  • Odpowiedz
@choleryk: Nie nie, nie potrzebuję rady :P

Jesteśmy ze sobą przeszło 5lat, dobrze się nam układa :)

To był typowy sarkazm, poznałem po jej głosie :P Po prostu - life is brutal ( ͡º ͜ʖ͡º)

e : potem nadal rozmawialiśmy i na końcu sama powiedziała że kocha, także spokojnie :P
  • Odpowiedz
@RoBN: Aha, teraz nie dopuść do tego, by przeczytała wpis Syntaxa, bo po tych 5 latach może dojść do tego, że się sfrajerowała i zacznie wymagać więcej! ;)
  • Odpowiedz
@choleryk: Miło widzieć że moje słowa komuś się spodobały. ;)

Trzeba pamiętać, że nikt nie ma monopolu na prawdę. Każdy facet jest inny, każda kobieta jest inna...

Wszyscy przechodzimy swoją drogę, dochodzimy do własnych wniosków, światopoglądu i preferencji. Widzę że niektórzy faceci, bardzo chcą się uważać za samców alfa, choć nie wiem czy cokolwiek na tym zyskują. Każda postawa jaką przyjmujemy to miecz obosieczny i pociąga różne konsekwencje za sobą.

Nie
  • Odpowiedz
@Syntax: tak odpowieadajac serio, to obchodzenie sie z kobietami na takim dość już intymnym poziomie jest dla stulei mie do osiągnięcia: najpierw muszą zacząć w ogóle się z nimi kontaktować, wchodzić w jakąkolwiek interakcję
  • Odpowiedz
@lukasyyyy: Raczej z tego co wiem, faceci nie szukają brzydkich kobiet... Natomiast każdy normalny, znajduje sobie taką która odpowiada jego gustom w dziedzinie wyglądu i intelektu. Są też faceci, którzy dla wygody, czy jedynie aspektów rozpłodowych znajdują sobie byle jaką a potem przez resztę życia się na niej mszczą, zdradzają itp...

Z tego względu, każdy facet i każda kobieta, powinni dać sobie szansę na przeżycie kilku związków, zanim odnajdą swoje miejsce,
  • Odpowiedz