Wpis z mikrobloga

Szczerze mówiąc jestem trochę niezorientowany z tymi wyborami. Na jakiej zasadzie to się odbywa, bo wyczytałem na razie, że niby wybiera się kilka urzędów, więc oddaje się kilka głosów. Gdzie znaleźć dokładny spis kandydatów itd.?

#pytanie #wybory
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Legion94: Wszystko jest jasno pokazane. Klikając na swoje województwo masz na dole listy do Sejmiku Województwa. Trochę nad listami masz wypisane okręgi i tam musisz znaleźć swoje miasto lub powiat w jakim mieszkasz.

Jeszcze niżej masz listę powiatów (oraz miast na prawach powiatów) i tam też klikając na odpowiedni możesz zobaczyć, jakie listy są w wyborach do rady powiatu - ewentualnie do rady miasta.
  • Odpowiedz
@Legion94

Yhym. Jak chcesz mogę ci ułatwić to i ci wypisać, jak mi napiszesz w jakim to mieście lub gminie głosujesz ;-)

Bo np. ja w trakcie wyborów będę miał trzy karty do głosowania. Ale niektórzy wyborcy będą głosować w wyborach do czterech różnych organów (cztery karty)
  • Odpowiedz
@Mrboo: Zdzieszowice. Powiat Krapkowicki, Opolskie. Głównie interesuje mnie to jak to się odbywa na miejscu, tzn. przychodzę i ile kart dostaję i czy jasno i czytelnie jest napisane kto i do czego kandyduje, bo na stronie jest trochę dużo tych numerków i list.
  • Odpowiedz
@Legion94: Będzie wszystko napisane na kartach (rodzaj organu, listy, kandydaci). Dostaniesz 4 karty:

- niebieska - tą kartą wybierzesz osobę z listy komitetu do Sejmiku Województwa z okręgu nr 4. Na jednej liście kandydatów danego komitetu zaznaczasz wybraną osobę "X" przy nazwisku. Nie można oddawać głosu na dwie różne listy. Wybierasz spośród 10 list: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141021/WYBORYSAMORZADOWE05/141029897

- żółtą - tu głosujesz do rady powiatu Krapkowickiego. Sposób wyboru jest identyczny, jak powyżej. Wybierasz w okręgu nr 13spośród 5 komitetów - tu lista:
  • Odpowiedz