Wpis z mikrobloga

@Pinek: Tak, sa bankomaty w ktorych wyplacisz euro w Polsce. Poszukaj w google gdzie znajdziesz najblizszy. Pykna Ci stala prowizje (nie mam pojecia ile) ale nie beda przewalutowywali, na pewno bardziej sie oplaca niz ciagnac zlotowki.
pieniędzy z bankomatu w Polsce w eur


@Pinek: Tak, jesli to bankomat wyplacajacy w Euro a bank nie naklada jakichs ograniczen na taka karte

Jakieś mega prowizje w takim przypadku


@Pinek: Sprawdez w banku moze..? Czy jak ci jakis mirek napisze ze zero prowizji a jednak jakas bedzie to bedziesz potem reklamacje skladal bo mi jakis anon w internetach tak powiedzial ..?
@Misiokoala: @msq: @Pinek: po prawdzie panowie to nie ma bankomatów wypłacających w euro w Polsce, są bankomaty sprzedające euro - i o dziwo jest duża różnica. Bankomaty euronetu z euro sprzedają euro tzn. jeśli wstukasz 100 euro do wypłaty to euronet przeliczy to po swoim kursie na PLN i do banku wyśle obciążenie w PLN... jeśli więc zrobisz to kartą irlandzką wydaną do konta w euro Twój bank ponownie
@Jack_Donaghy: No zgadza sie. Dobrze wiedziec :) Dzieki!

Wypłata realizowana jest bez opłat przez Euronet 360 Finance Limited (E360F) z siedzibą w Londynie i dostępna wyłącznie dla kart wydanych w Polsce do rachunków w PLN. Wydawca karty może naliczyć opłatę za wypłatę realizowaną przez E360F szczególnie w przypadku przypisania karty do rachunku w inne walucie niż PLN. Przy wypłacie obowiązuje zmienny kurs walut ustalony przez E360F indywidualnie dla każdej wypłaty, bez
@Pinek: Może bardziej być napisał, po co Ci "wypłata w EUR" i co przez to rozumiesz? Wypłatę Euro, czy wypłatę złotówek, ale już rozliczonych w Euro? Opcje są takie (pracowałem kiedyś w banku przy rozliczeniach kartowych + mam kartę PTSB):

- w większości bankomatów w Polsce wypłacasz złotówki. Potem VISA przelicza kwotę na EUR (chyba że PTSB ma jakąś inną umowę z nimi, ale wątpię), przesyła to do banku, a oni