Wpis z mikrobloga

@Surfer328:

Gospodarka w tym kraju jest żałosna.


Co. xD Przecież to sklepy ustalają sobie ceny. Widocznie "Piotr i Paweł" uznał, że taka cena im odpowiada, tak samo jak Lidl uznał, że będą mieli kawę tańszą o ponad połowę.

Wolny rynek!
  • Odpowiedz
@fejkowy: Ale przecież na wykopie mówili, że Piotr i Paweł to zajebisty sklep i ceny prawie takie same, no i nie ma kolejek i w ogóle to sama przyjemność robić tam zakupy, a Lidl i biedronka są dla plebsu :(
  • Odpowiedz
Cena kawy Lavazza w Lidlu to szybkie promo, po jednej palecie na sklep. Fakt PiP ma cholernie drogo a na necie wszystko jest taniej.
  • Odpowiedz
@bywaj: Bo Piotr i Paweł nie jest drogi. We Wrocławiu Piotr i Paweł jest na poziomie Biedronki i tańszy od Lidla. No tylko trzeba wiedzieć co kupować. Każdy sklep ma coś taniej i drożej. PiP lubi mieć wyjątkowe produkty "luksusowe" trudno dostępne w innych miejscach.
  • Odpowiedz
Ale przecież na wykopie mówili, że Piotr i Paweł to zajebisty sklep i ceny prawie takie same, no i [...] w ogóle to sama przyjemność robić tam zakupy


@bywaj: No bo to prawda i jakaś durna kawa tego nie zmienia.
  • Odpowiedz
@fejkowy: Tylko że w Lidlu ta Lavazza była w tej cenie przez tydzień (o ile wystarczyło). I następna taka promocja będzie za 6/12 miesięcy. A Piotr i Paweł widocznie nie może sobie pozwolić na takie szaleństwo i ma normalne ceny (tyle mniej więcej ta kawa stoi).
  • Odpowiedz
@Nemrod: @szafa71: no ok, chwilowa promocja, ale skoro Lidlowi się to opłaca to mimo wszystko zastanawiające jest ile kosztuję sama produkcja tej kawy. zresztą kawa to nie chleb, leżeć może.
  • Odpowiedz
@fejkowy: Moja siostra była we wrześniu w jakimś mieście portowym w Holandii gdzie wszyscy kupowali kawę (głównie Niemcy) bo ceny były rzędu 8€/kg. Jak dodasz transport przez pół Europy i marże hurtowników itp. to mamy ceny jakie mamy. A Lidl podobnie jak inne markety może sobie sprzedawać niektóre produkty po kosztach lub nawet stosować dumping (za chwilę będą karpie za 6,99/kg) żeby zwabić klientów i wykosić konkurencję. Sam jak się dowiedziałem
  • Odpowiedz
@Zyvalt: faktycznie, ja też. W sklepach elektronicznych się już przyzwyczaiłem, że ceny są wyższe w sklepach niż na ich stronach... no ale Piotr i Paweł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz