Kupiłem telewizor xiaomi z 2022 roku i ma troche wytartego pilota.
Czy do telewizorów xiaomi (np. L55M5-5ASP) jest uniwersalny pilot czy muszę kupić pod konkretny model? Bo z tego co widziałem to się go paruje z tv podczas konfiguracji. #xiaomi #telewizory
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiersiowkaPelnaZiol: mimover przenosi takie rzeczy, ale nie przeniesie ci danych z aplikacji, bedziesz sie musial logowac i ustawiac tak samo. Kontakty itp to zalezy gdzie trzymasz, jak na koncie google to i tak sie musisz zalogowac i bedzie synchro. Jesli w pamieci telefonu, to przerzuci bez problemu.

Z reszta przy pierwszym uruchomieniu telefon cie powinien zapytac o migracje i sam zaczac to robic jesli okreslisz dawce dawnych.
  • Odpowiedz
Szukam telefonu dla matki.
Fajnie jakby miał dobry aparat żeby mogła zrobić zdjęcia kwiatków i wysłać ciotkom na whatsappie.
Bajery typu radio fm czy podczerwień też na plus, ale nie są bardzo konieczne.
Nie obchodzi mnie 5g ani NFC.

Co brać? Samsung Galaxy A15 wydaje się rozsądnym wyborem ze względu na wsparcie, ale może znajdzie się coś lepszego?
Gumaa - Szukam telefonu dla matki. 
Fajnie jakby miał dobry aparat żeby mogła zrobić ...

źródło: 1000013424

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gumaa: nioestety, ja ostatnio szukalem dla rodziny jakiegos taniego telefonu i juz prawie bylem zdecydowany na remdi note 13 pro 4g w dobrej cenie z chin. Ale wskoczyla promocja za 400zl na redmi note 11s z Polski i wzialem.

Nie podpowiem ci co do konkretnego modelu. Ale z ograniczonym budzetem, samsung bedzie raczej zlym wyborem, dostanisz najbardziej podstawowy model, bo ten producent sie po prostu ceni.
Slyszalem sporo dobrego o
  • Odpowiedz
  • 1
@PurpleHaze: wziąłem jednak Redmi Note 12s, zobaczym czy Xiaomi nadal lepsze.
O Motoralach też właśnie słyszałem sporo dobrego, ale zacząłem oglądać recenzje i podobno te nowe modele już takie fajne nie są i o dziwo też mają już bloatware i reklamy, podobnie jak Xiaomi. Więc jak już brać chińskie śmieci, to przynajmniej wziąłem te znajome śmieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Miraski, da się jakoś całkowicie, systemowi wyłączyć "dymki"?

Co jakiś czas konwersacje ze Slacka, Telegrama czy Signala mi wyskakują jako dymki, oznaczam, że nie mają w ten sposób być wyświetlane ale mija kilka dni i znowu to samo. Zgaduję, że to jakiś problem systemu lub nakładki. Było w Miui a teraz jest w HyperOs.

Xiaomi 13 Ultra (soft europejski, oryginalny, żadne xiaomi.eu)

#android #xiaomi
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@emitar: no albo jestem głupi albo Xiaomi tego nie ogarnęło. Znakomita większość ludzi używających Xiaomi korzysta z tego więc człowiek który chce wyłączyć jak ja pewnie jest do zignorowania xd
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wypiek
  • 5
@G06DbT naprawiam albo sprzedam albo wrzucam w kolejkę rzeczy do naprawienia albo psuje sama , uczę się co ja znalazłam i jak działa, wyciągam wnioski
  • Odpowiedz
Czy posiada ktoś poco m5s #pocom5s #pocophone #poco #xiaomi ? Dostał aktualizacje do Andka 14? Jak się telefon sprawuje z trzymaniem aplikacji w pamięci RAM? Czy każdorazowo przeładowuje od początku apki jak w Poco M5? XD
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gorkel: zacznij od miuipolska ich poradnika jak to zainstalowac co i jak. Maja dosc dobre wsparcie, soft to miui ale brany od chinczykow, wiec jest troche lepiej zoptymalizowany i pozbawiony wiekszosci badziewia.

A tak szukalbym na XDA po nazwie modelu i patrzyl ktory jest w miare aktualizowany. Nie siedze juz od jakiegos czasu w temacie, wiec nie powiem co bedzie najlepsze i sensownie aktualizowane.
  • Odpowiedz
Witam. Zaktualizowałem telefon do Xiaomi HyperOS 1.0.4.0 UMFMIXM i mam problem z wyświetlaczem. To normalne, że przy trybie ciemnym na większości aplikacji ekran stawał się czerwony, taki jak mniej więcej był kiedyś w trybie ochrony oczu? Próbowałem to wyłączyć i nic nie dało. Irytuję mnie to, bo moim zdaniem to nie tryb chronienia oczu, a odwrotnie. Przeglądając np. wiadomości oczy zaczynają mnie boleć.
#xiaomi #telefony
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam telefonu do 1700/2000 zł. Póki co wybór padł na Xiaomi Poco X6 Pro, ale obejrzałem parę recenzji o słabym aparacie. Czy jesteście w stanie polecić coś dobrego?
Wymagania AMOLED, dobry aparat, bateria min 5000 mAh, procesor (tutaj sam nie wiem, bo zawsze miałem Snapdragon, ale nie gram w gry na telefonie, więc nie wiem czy jest to jakiś wymóg, używam za to dużo aplikacji).

#telefony #xiaomi #
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Weź pod uwagę jedna ważna rzecz mianowicie żywotność telefonu. Ja miałem już samsungi LG xiaomi pixele sporo czytałem I niektóre marki padają po 2latach. Sam mogę Ci polecić poco może kamera nie jest rewelacyjna ale telefon jext nie do zajechania sama mam x3 już chyba 4 rok i żadnego problemu. Pixel też bardzo dobry i zdjęcia robi mega wybierz między tymi 2ma.
  • Odpowiedz
@k__d no dlatego nie warto wydawać kilka tys na tele jak taki za 600 da radę 4 lata jedynie kamera mogłaby by. Lepsza ale za tą cenę to najlepszy tele jaki miałem jeśli chodzi o stosunek jakość cena
  • Odpowiedz
Coś lepszego niż Nothing Phone (2) w okolicach 2500 zł?

Mój priorytet to dobry ekran, czas działania na baterii oraz ładowanie szybsze niż w moim obecnym Samsungu A52S. Mniej mnie obchodzą aparaty czy granie, bo od tego mam PC.

Spontanicznie zamówiłem Nothing 2, bo techno ledy ;) dobre trzymanie baterii, relatywnie czysty Android, i ogólnie fakt, że się wyróżnia na tle oklepanej chińskiej/koreańskiej konkurencji.

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#android #xiaomi

Nie jestem w temacie może ktoś pomoże. Od dzieciaka z rodziny dostałem Redmi 12, które zawiesza się na logo. Telefon miał chyba kontrolę rodzicielską toteż w recovery nie mam opcji wipe data. Próbuje to zrobić przez fastboot ale przy większości komend mam not allowed in locked state
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę wymienić mojego Xiaomi 10 Pro na coś nowszego.
Budżet to około 1500 PLN
Wytypowałem sobie:
Redmi Note 13 pro plus
albo
Xiaomi 13T
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Epel: jesli masz do wyboru mi i redmi, to wybor redmi to strzal w kolano.

No i nie oszukujmy sie ten 13 pro plus to nie jest jakis szalowy telefon, po prostu jest bardzo gownianie wyceniony w PL.
  • Odpowiedz