#wybieramauto #motoryzacja #omoda #jaecoo #kia #sportage #rav4 #toyota

W ostatnią środę przetestowałem jeden po drugim: Kię Sportage, Omoda 7, Jaecoo 7, Toyota RAV4.

1. Sportage. Przy hamowaniu mocno nurkuje, bardzo miękka, buja się, Przy przyspieszaniu czuć jak ciągnie raz jedno, raz drugie koło. Plastik w środku - co gorsze akurat plastik w tym miejscu gdzie wypada moje prawe
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@ZlodziejBilonownic: powinien działać tak jak w moim 508: lekkie dygnięcie - wajcha wraca na swoje miejsce, a kierunek mruga 3 razy. Przełączenie na dół/górę - wajcha zostaje na miejscu, kierunek mruga do czasu powrotu wajchy do pozycji 0, a to następuje w momencie odbicia kierownicą albo przełączenia ręką.
  • Odpowiedz
  • 0
@larvaexotech: oczywiście. Wystarczy jeździć zgodnie z ograniczeniami, żeby nie było ryzyka, że dzik ci wyskoczy z lasu, że ktoś przed tobą coś o-----e, albo się gdzieś na autostradzie zagapisz i nie zauważysz, że samochody przed tobą ostro hamują.
  • Odpowiedz
#wybieramauto #motoryzacja

W sobotę byłem w salonie Omoda / Jaecoo.
Ludzi dwa razy więcej niż w obydwu sąsiednich salonach Kia i Hyundai.

Po obejrzeniu Omody 7 poszedłem zobaczyć Tucsona i Sportage - wnętrza obydwu samochodów w porównaniu z Omodą to plastikowe badziewie. Naprawdę różnica jest przeogromna, a cena wypasionej omody na poziomie podstawowej wersji koreańczyków.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pokpok: a jakie wersje tucsona/sportage widziałeś? W tej wersji ze skórą na fotelach słyszałem opinie że jest w stylu chińczyka premium
  • Odpowiedz
#wybieramauto #motoryzacja #cupra

Przejechałem się Cuprą Formentor 1.5 eTSI mHEV 150 KM DSG automatyczna 7-biegowa hybryda mHEV

Audio w wersji podstawowej średnie+, w wersji na wypasie Senheiser zajebiste. Trochę brzęczy tapicerka, ale minimalnie. Przy dużej ilości basu tapicerka w drzwiach mocno pracuje.

Po
pokpok - #wybieramauto #motoryzacja #cupra

Przejechałem się Cuprą Formentor 1.5 eTSI...

źródło: image

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oastry: Na ofercie miałem wpisany rabat 27500zł. Benzyna Executive wyszła w okolicy 100 000zł. Odejmując wszystkie gratisy wyszłoby około 94 000zł.

@pokpok Nic nie trzeszczy. Plastików fakt, dużo, ale wsiadłem do bliźniaczych aut konkurencji i też jest plastik fantastik. Nawet nowy T-roc ma wszystko twardoplastikowe, gdzie kiedyś VW miał nawet wyściełane na miękko kieszenie w drzwiach.
  • Odpowiedz
@pokpok: ja kupilem wlasnie Countrymana w marcu ubieglego roku, najwyzsze wyposazenie, JCW, do tej pory zrobione 31kkm i naprawde jestem mega zadowolony z tego autka, serio! :D a tryb gokart to w ogole petarda
  • Odpowiedz
#wybieramauto #motoryzacja #ford

Spisuję tu, żeby nie zapomnieć, a może komuś przyda.

Jeździłem jeszcze dwoma, których nie opisałem - pierwszy Ford Kuga
Widziałem, żen samochód w środku jest plastikowy, ale ok. taka uroda, kwestia gustu - reszta wydawała się spoko.
pokpok - #wybieramauto #motoryzacja #ford

Spisuję tu, żeby nie zapomnieć, a może kom...

źródło: image

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pokpok: właśnie tego nie lubię w nowych autach, a szczególnie w SUVach... mam starszego hatchbacka, myślę sobie "o, fajnie, jest miejsce między tymi dwoma suvami"... a jednak nie mam, bo mimo, że 1735 mm to mam problem się zmieścić niekiedy xD

i co najgorsze nowe parkingi wcale nie są dostosowywane pod nowe standardy szerokości aut, tylko nadal tak samo wąskie jak na malczana...
  • Odpowiedz
  • 1
@login_nick: tak - cena jest niezła, silnik 2,5l, to obecnie ewenement (pozytywnie oczywiście), przeniesienie napędu działa jak trzeba. Zawieszenie optymalne.
Tylko takie szczegóły jak szurające hamulce (z tylnej osi podczas zawracania to był okropnie słychać) i brzęczenie, brzęczenie, rezonowanie wszystkiego... nie chciałbym kupić takiego nowego samochodu.

Gdyby mi taki firma kupiła i dała do jeżdżenia, to bym nie narzekał, ale wywalić 175 tysięcy i mieć takie niedociągnięcia...
to jest od groma
  • Odpowiedz
#wybieramauto #motoryzacja

Spisuję tu, żeby nie zapomnieć, a może komuś przyda.

Dziś jeździłem Hondą Civic.
Fantastycznie prowadzące się auto - tak powinien jeździć każdy samochód. Rewelacyjny napęd - na YT można pooglądać zachwyty nad kulturą pracy i oszczędnością.
pokpok - #wybieramauto #motoryzacja

Spisuję tu, żeby nie zapomnieć, a może komuś prz...

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wybieramauto #motoryzacja

Spisuję tu, żeby nie zapomnieć, a może komuś przyda.
Żona jak zobaczyła zdjęcia Peugeota 408, to stwierdziła, że fajny i nie musi być suv, więc przedwczoraj miałem jazdę Peugeot 408.

Masakra.
pokpok - #wybieramauto #motoryzacja

Spisuję tu, żeby nie zapomnieć, a może komuś prz...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Ademu: 6 biegów.
Mój 11 letni Peugeot 508 SW z silnikiem 2.0 BlueHDi teoretycznie przyspiesza do 100 w tym czasie, ale ja pod butem w każdej chwili mam 400 Nm - to jest zupełnie inne odczucie jak w tym 408.
  • Odpowiedz
#wybieramauto #motoryzacja

Spisuję tu, żeby nie zapomnieć, a może komuś przyda.

Chciałem kupić nowy samochód. W końcu nowy, bo od zawsze jeżdżę używanymi. Żona ok, ale SUV. Cena max 180k.
Podstawowe wymaganie, to żeby było dużo miejsca z tyłu, adaptacyjny tempomat, przyzwoite audio, dziura na narty w tylnej kanapie.
pokpok - #wybieramAuto #motoryzacja

Spisuję tu, żeby nie zapomnieć, a może komuś prz...

źródło: image

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach