Miał ktoś z Was problemy z przelewami natychmiastowymi? Może podobny do mojego i wiecie ile trzeba czekać na odpowiedź?

We wtorek wieczorem wysłałem i do tej pory nie przeszło, a to była dosyć spora kwota. Już wczoraj kontaktowałem się z bankiem i miałem niby dostać wiadomość w systemie bankowym, ale czekam i czekam. Tak, pani mnie ostrzegła, że może to trwać dłużej, ale że w takich przypadkach jest zazwyczaj szybciej. No i
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Centurio93: A że odpowiedzialność przenosi się na Alior Sync, trzeba ich męczyć. Wiem, że szkoda tych konsultantów, bogu ducha winni, ale jednak co konsultant to inne podejście do sprawy. Spróbuj, Wirtualny Oddział nic nie kosztuje.
  • Odpowiedz
Jakie są opłaty w Alior Sync za:

1. Wypłatę pieniędzy w bankomatach za granicą?

2. Płatność kartą w restauracjach/sklepach za granicą?

Oglądam
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Masterfcb: Tak jak mówię, normalnie składasz wniosek i za darmo wszystko, a jak nie ma opcji w formularzu to możliwe, że chęć przesłania przez kuriera załatwia się na infolinii.
  • Odpowiedz
Dalej jednym z najlepszych sposób na płacenie w #aliorsync jest założenie tego konta walutowego w Alior Sync? Czy polecacie coś innego? Ogólnie mam konto w Alior Sync ale mimo wszystko i tak będę musiał czekać na kuriera z kartą tak?

Jakieś wskazówki, ostrzeżenia przed stworzeniem tego konta walutowego? Czy raczej wszystko w porządku?

#aliorsync #aliexpress #sync
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vojak: szczerze ? ja mam konto w syncu, nie żadne walutowe i normalnie płacę na aliexpress, ostatnio za zakupy 6,26 $ zapłaciłem dokładnie 19 zł, więc nie warto wg mnie bawić się w inne konta
  • Odpowiedz
@Vojak: płacenie kartą z głównego konta jest możliwe jak zdejmiesz blokade bezpieczeństwa, zapłacisz tylko kilkanaście grosz więcej za dolara niż przy użyciu najtańszego sposobu, banki mają spread na poziomie 6 do 8% czyli taka róznica między zakupem a sprzedażą.

co innego jak ktos pozna dane twojej odblokowanej karty, np kelner , albo ja zgubisz , to możesz mieć pozamiatane.

gdy ci ktoś podpowiada żeby napisać nr PIN na karcie to tak robisz bo
  • Odpowiedz
Mirki, czy jeśli zapłacę na #gog kartą Mastercard Debit z Alior #sync, to przewalutuje mi po kursie Mastercarda, czy muszę liczyć się z jakimiś dodatkowymi opłatami?

#banki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WatchYourBack: myślałem o jakichś wyższych kwotach w przyszłości. Tak czy siak, nie ma sensu zakładać oddzielnego konta. Zawsze korzystałem z PayPala, więc próbuję nowego sposobu. Jak na tym wyjdę? Zobaczymy.
  • Odpowiedz
Czy po przejściu na T-Mobile planowane są jakieś głębsze zmiany w opłatach?


@DeesQ: będziesz musiał płacić za sprawdzenie stanu konta ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Jakie konto bankowe możecie polecić? Najważniejsze aby było zero opłat związanych z prowadzeniem konta i różnymi transakcjami (głównie przelewami przez internet, brak prowizji przy wypłacie ze wszystkich bankomatów). Dodam, że nie przewiduję na chwilę obecną większych wpłat na konto (przyszły student). Przeglądałem oferty i na chwilę obecną najkorzystniej wyglądają:

- Bank BPH (Lubię to! Konto), wystarczą 4 transakcje bezgotówkowe kartą w ciągu miesiąca i praktycznie wszystko za darmo

- PKO BP (Nowa oferta dla
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartosz-radecki: Zależy ile płatności kartą robisz, ja mam konto w ING, tam trzeba chyba 100 czy 200 zł miesięcznie kartą zapłacić, dla mnie to akurat nic, bo tygodniowo tyle wydaję :P ale wszystkie bankomaty darmowe, przelewy też, dodatkowo konto oszczędnościowe za free
  • Odpowiedz
Rzeczywiście sprawdź konto młodych w pko. Tak jak piszesz jedyna opłata to za kartę, ale 5 razy płacisz i jest za free. Zresztą tej karty mozesz nie brać i wypłacać pieniądze z bankomatu przy pomocy IKO. Masz wszstkie bankomaty za darmo i przelewy internetowe, a do tego oddział prawie wszędzie. Będziesz sie też pewnie starał o kredyt studencki, więc to jest dobry adres
  • Odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące #sync przelewy dochodzą do was normalnie? W czwartek niby został zrobiony przelew, a hajsu jak nie było tak nie ma, a nigdy nie czekałem tak długo. Robić zadymę, czy jeszcze poczekać? #aliorsync
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach