Dziwi mnie wiara wielu osób, że Putin sie zbłaźnił tymi atakami na Polske, a poza tym to te ataki sa tylko na rynek rosyjski.
No nie sa. Oskarżenia Putina rozeszły się po świecie mocniej niż polskie reakcje i ostrzega przed tym były polski ambasador Polski w Moskwie S.Ciosek.
Przegladąłem trochę zagranicznych portali i nawet jak są to artykuły czysto informacyjne to wbijanie retoryki rosyjskiej nie jest dla nas korzystne. A wiekszośc portali po prostu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PatologiiZew: Jest kilka fal zarzutów. Tak samo jak polskich odpowiedzi. O tych wczesiejszych atakach sprzed tygodnia i polskich odpowiedziach pisali, a tego dotyczy większośc linków.
Aczkolwiek jednego niusa z ostatniej fali faktycznie nie zauważyłem.
Tyle, że dziwi mnie dlaczego tak istotny atak od razu zlatuje im na dół i trzeba poprzewijac żeby ten artykuł znaleźć.
Nie takie bzdety przypinali żeby dłużej wisiały wysoko.

Poza tym mój zarzuty wysuwam też dlatego ,że Kresy to
  • Odpowiedz
To co robi Putin to tylko powtarzanie wersji z lat 1939-1991, w Polsce są nadal w SLD jej zwolennicy, czyli patrząc na poparcie do 20% społeczeństwa.


@yam-jest: Mylisz dwie rzeczy. Putin mówi o pakcie Ribbentrop Mołotow, a SLD mówi o końcu wojny.

Na Ukrainie obowiązuje prawo, które za stwierdzenie, że UPA mordowała Polaków na Wołyniu, idzie się do więzienia.

Polscy polityce o Ukrainie mówią 'nasi przyjaciele', zatem skąd oburzenie co mówi 'nasz
  • Odpowiedz
@yam-jest: Nie ma. Gdyby było to skazany zostałby nawet Wjatrowycz, który mówił o popełnianiu zbrodni na cywilach.
Przekreciłes treść całkiem zmeiniajac znaczenie przepisu w którym nie ma żadnego zakazu mówienia o zbordniach UPA, a który i tak nie działa. W przeciwienstwie do Rosji gdzie skazano chłopaka za mówienie, że ZSRR napadł na Polske wraz z Niemcami.

Dlaczego tak nerwowo zareagowałes na napisanie o negatywnych wypowiedziach Putina i wyskakujesz z odwracaczem
  • Odpowiedz
#ruskapropaganda #kremlowskiimperializm
https://www.wykop.pl/link/5233229/comment/71162913/#comment-71162913
Oczywiście, że absolutna większość siepaczy to byli Rosjanie. Wśród władz również w większości byli Rosjanie. U nich często się mówi, że siepacze to nie byli Rosjanie, tylko Żydzi, Ukraińcy, Gruzini, Łotysze itp. To jest zagrywka propagandowa - Rosja i jej komunizm były dobre, a jak już coś się działo, to nie oni tylko inni, a w ogóle to była zachodnia propaganda, no i im się
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szurszur: tyle lat prania mózgów zrobiło swoje. Najgorsze jest to że po upadku komunizmu dalej się każe dzieciom w szkołach uczyć że ZSRR był dobry. ( ͡° ʖ̯ ͡°) jeszcze nadejdzie taki czas że nie można będzie publicznie wspominać Białej Armii
  • Odpowiedz
@czaroczarodziej: Chyba jakiś starosta Pragi powiedział, że zamiast usunietego pomnika marszałka Koniewa powstanie pomnik poswiecony Własowcom, którzy pomogli Czechom w czasie powstania w Pradze (przeszli na ich strone i walczyli przeciwko Niemcom). Nie mam pojecia na ile to prawdziwa inicjatywa, a na ile troling Rosjan.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#reprezentacja #4konserwy #neuropa #teoriespiskowe #ruskapropaganda
Gdybym chciał podjudzić w Polsce antysemityzm, robiąc to jak najmniejszym kosztem osiągając jak największy efekt, zaplanowałbym właśnie taką akcję. Parę milionów widzów przed telewizorami, jak się uwzględni sporą popularność reprezentacji w społeczeństwie, to jutro będzie już z 10 mln osób wiedzieć o tym incydencie. Wcale nie twierdzę, że tak było na pewno, ale muszę pogratulować SWR kreatywności
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ogólnie Serbowie są mocno prorosyjscy od dawna


@tankowiec_lotus: przypomnijmy jednak, że to wina Niemiec i USA. Kto doprowadził do rozpadu Jugosławii i ludobójstwa?

ale z drugiej strony też nie raz widziałem oznaki zrozumienia tego, że Polacy nie sa prorosyjscy i z czego to wynika.


@szurszur: Wiesz co najmocniej zabolało Serbów? Zaproszenie Niemców czy Ustaszy, a niezaproszenie Rosji czy Serbii. To splunięcie w ryj ofiarą wojny w Jugosławii. Serbowie
  • Odpowiedz
@babisuk: Portal jest poczytny i nie jest to strona dla oszołomów, a niusy są raczej normalne.
Natomiast popjawiają się tam rózne felietoniki nie wiem za bardzo na jakiej zasadzie. U nas np. tęz na niektórych stronach były opcje blogowe gdzie ktoś dodawał fejki i ludzie mysleli, że to prawda bo było na znanej domenie.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BosaKoza: Co ty? Antysystemowe szurostwo słynie z tego, że jest rozdrobniona na miliony podgrup i każdy pluje na każdego, wieczne szukanie spisków, grzebanie w życiorysach, prześciganie się, kto jest na przykład "Prawdziwym Polakiem", itd. Nie ma szans na centralizację foliarzy.
  • Odpowiedz
@szurszur: ruscy zapewne dlatego tak się plują nad tym filmem, gdyż jego współproducentem jest Pan Adam Borowski, który jest polskim honorowym konsulem Czeczeńskiej Republiki Iczkeria, a wspomniany "Czeczen" to premier jej rządu na uchodźstwie, jednocześnie ostatni żyjący dowódca obu wojen czeczeńskich. Rosja od lat bezskutecznie próbuje go zamordować lub ściągnąć do swojej strefy wpływów i zamordować. sądzę, że jego występ jest dla propagandystów kremla większym policzkiem niż tematyka filmu.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fm08: "Proces tworzenia pierwszego prawdziwie lewicowego państwa na świecie"? Znaczy Związek Radziecki to jednak był ten mityczny prawdziwy socjalizm?
  • Odpowiedz