#gry #retrogaming
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Jak się nazywał taki włochaty brodaty gośc z kotem, który prowadził kanał o retro grach? Kupował różny stary szmelc na giełdzie
#gry #retrogaming
#gry #retrogaming
MGR amiga o tego pytasz?
https://youtu.be/vLa-Vr0sGwg
https://youtu.be/vLa-Vr0sGwg
- 0
@Clifford_Lee: tak. Dzieki
@Mega_Smieszek: ja dostalem - 65XE. To mogla byc jedna z moich wazniejszych zyciowych decyzcji.
Dzisiaj zarabiam na chleb klikajac w kąkuter. A moze moglbym byc prawdziwym enginereem?
Dzisiaj zarabiam na chleb klikajac w kąkuter. A moze moglbym byc prawdziwym enginereem?
- 0
ja dostalem - 65XE.
@swiniakstatysta: też dostałem 65XE z Pewexu na gwiazdkę bodajże w 89 roku.
Kochałem komputery ale zostałem mgr inż. technologii chemicznej i niestety menedżerem średniego szczebla w dużym korpo zamiast pisać gry. Stracone szansy.
#retrogaming #pegasus mirasy, czy to cos warte? W sensie, ktos posiada i moze polecic, ze konsola dziala dobrze i jest wiekszosc klasycznych gier? Od dluzszego czasu zabieram sie z kupnem tego wynalazku ;)
https://panipanigadzet.pl/pl/gameboy/2122-konsola-pegasus-620-gier-5903672213080.html
https://panipanigadzet.pl/pl/gameboy/2122-konsola-pegasus-620-gier-5903672213080.html
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Komentarz usunięty przez moderatora
mirasy, czy to cos warte? W sensie, ktos posiada i moze polecic, ze konsola dziala dobrze i jest wiekszosc klasycznych gier? Od dluzszego czasu zabieram sie z kupnem tego wynalazku ;)
@Dymass: a w życiu. Jeszcze w tej cenie xD

No i poniemieckie Atari które dzisiaj kupiłem wyglądało z zewnątrz dobrze a w środku jeszcze ciągle woda :) Dodatkowo kondensator w zasilaczu napuchniety - do wymiany. Sprawdzę wszystkie te większe elektrolity chyba. Na naklejkach jest wszędzie 1988 czyli 33 lata, nieźle. A czyszczenia wymaga chyba wszystko :)
#elektronika #atari #retrocomputing #retrogaming #komputery
#elektronika #atari #retrocomputing #retrogaming #komputery
źródło: comment_1639247825aBQ5rGhu18F7WNqn4uzqfM.jpg
Pobierz- 2
@GeoVision tak
źródło: comment_163924906051YHMbXrrKQX2UfHSI8ETy.jpg
Pobierz- 1
#gry #retrogaming #nostalgia
Przypomniała mi się dzisiaj ta gra. Miałem jakieś demo z Cdaction i nie wiedziałem o co chodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przypomniała mi się dzisiaj ta gra. Miałem jakieś demo z Cdaction i nie wiedziałem o co chodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
źródło: comment_1639246273JLViIwcL4zp6EdDeheKCyc.jpg
Pobierzkurde. Też miałem to demo i bardzo mi się gra podobała mimo, że fragment w demówce był kompletnie wyrwany z kontekstu
@Taktojaaa Mam do tej pory oryginał na płytce :D
- 1
Taki protip: jeżeli macie stary komputer i po włączeniu miga Wam dioda Power, a nie słychać żadnych bipnięć z głośnika, nie ma żadnego obrazu, to sprawdźcie, czy czasem nie jest odwrotnie przyłączona taśma któregoś z napędów IDE.
#starekomputery #retrocomputerboners #retrogaming
#starekomputery #retrocomputerboners #retrogaming
@OSH1980: jak ty chcesz odwrotnie wpiac tasme ide? Przeciez ona ma wypustke zeby sie nie dalo zrobic tego odwrotnie
- 0
@mctortillabezmex: byłoo, ale człowiek stary, to nie zauważył. Dziewne to dla mnie było o tyle, że ostatnim razem, gdy włączałem ten komputer, to działał, a potem nie pamiętam, bym przy nim coś majstrował. Tak czy inaczej, odpalił się. To oryginalny Optimus P133. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A kupiłem sobie Atari na wystawkach, niemiec pewnie do śmieci wyrzucił :) jeszcze nie włączyłem
#atari #retrogaming #retrocomputing #komputery #retro
#atari #retrogaming #retrocomputing #komputery #retro
źródło: comment_1639223519iHVWOZl8bxi9oQhTsNWgn0.jpg
Pobierz- 31
jeszcze nie włączyłem
@xtedek: i nie włączaj. Nie wiadomo jak długo i w jakich warunkach to leżało. Bez przeglądu - szkoda narobić szkód, bo mogą być wyschnięte kondensatory, jakieś zaśniedziało-pozwierane styki itp.
- 4
i nie włączaj.
@hrumque: wiem, wiem :) Najpierw to musi się w ogóle wysuszyć po leżało na mrozie, a wcześniej mogło leżeć na deszczu lub śniegu. Zamierzam najpierw rozebrać, wyczyścić, posprawdzać, potem może włączę sam zasilacz przez żarówkę i pomierzę napięcia.
17
Emulacja Commodore 128 na C64 - Kartridż BMC64 + Raspberry Pi Zero

Jak emulować Commodore 128/+4/VIC-20/PET na komputerze C64/128 z pomocą specjalnego kartridża Pi Zero - BM Emulator.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Pamiętam jak na dyskach Fisha znalazłem demo Lemingów świątecznych, czad!
@Arkadian: Bardzo dziękuję, z przyjemnością sprawdzę przy następnej Amigowej okazji. Miłej niedzieli!
The Ultimate Guide to NES Light Guns - Gaming Historian
#retrogaming #nes #konsole #ciekawostki #elektronika #pegasus #famicom
#retrogaming #nes #konsole #ciekawostki #elektronika #pegasus #famicom

Spowiedź autora 6: Tomek Święch
Rozmowa z Tomkiem "Falcon030" Święchem o historii jego życia związanej z Atari, poczynając od 130XE aż po Falcona030.
Spowiedź autora 5: Muro i demoscena: https://www.youtube.com/watch?v=aaTboZhySfQ
#atri #demoscena #retrocomputing #retrogaming #ciekawostki
Rozmowa z Tomkiem "Falcon030" Święchem o historii jego życia związanej z Atari, poczynając od 130XE aż po Falcona030.
Spowiedź autora 5: Muro i demoscena: https://www.youtube.com/watch?v=aaTboZhySfQ
#atri #demoscena #retrocomputing #retrogaming #ciekawostki

- 3
@supra107: tyle, że NC s swoim czasie był tak popularny jak MS DOS. Po prostu must have. Dzisiaj Total Commander to jednak dość rzadko używana rzecz.
Total Commandera mam w służbowym kompie ale na prywatnych Free Commander. Darmowy a wg. mnie niczym nie ustępuje TC.
A pod koniec lat 90tych używałem jeszcze coś lepszego od NC: Dos Navigator.
Total Commandera mam w służbowym kompie ale na prywatnych Free Commander. Darmowy a wg. mnie niczym nie ustępuje TC.
A pod koniec lat 90tych używałem jeszcze coś lepszego od NC: Dos Navigator.
- 1
@supra107: @RudaBrona: @Peran7:
poszukałem trochę i znalazłem takie oto dzieło sprzed pewnie 20 lat. Polecam tę stronę pewnej SP z Poznania na neostradzie :)
http://www.sp64poznan.neostrada.pl/informat/nc.html
poszukałem trochę i znalazłem takie oto dzieło sprzed pewnie 20 lat. Polecam tę stronę pewnej SP z Poznania na neostradzie :)
http://www.sp64poznan.neostrada.pl/informat/nc.html
@Mega_Smieszek: piękne to były czasy. Klon Atari 2600 ("NEW 1994" XD), który funkcjonował na naszym rynku równolegle z klonem famicoma, w pełni legitnymi (ale drogimi) SNES i Megadrive a chwilę potem z Saturnem, PS1 i N64 ( ͡° ͜ʖ ͡°) 4 generacje konsol w jednym czasie.
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#gry #konsole #xbox #xbox360 #consolepeasants #retrogaming
Sprzedam gry zaznaczone na zolto. Ceny adelwatne do najnizszych ma Allegro i ciut nizsze, wysylka 4 zl przez OLX lub odbior Wwa
Sprzedam gry zaznaczone na zolto. Ceny adelwatne do najnizszych ma Allegro i ciut nizsze, wysylka 4 zl przez OLX lub odbior Wwa
źródło: comment_1639126114kYeJ2Way1omVGpAvSetFxr.jpg
Pobierz@piotrveyner: napisz do @nrgeek
- 0
@Just_Doesnt_Know: 40 powiedzmy i 4 wysylka przez olx, komplety, stan ladny
@ZippyTobi: Nie na sell ten tytul
@Vader-Poland: Nieduzo, to nowka i niestety musze liczyc jak za nowke, na Allegro stoja po 75, to ja po 55 bym sprzedal tu czy tam po 59
@ZippyTobi: Nie na sell ten tytul
@Vader-Poland: Nieduzo, to nowka i niestety musze liczyc jak za nowke, na Allegro stoja po 75, to ja po 55 bym sprzedal tu czy tam po 59





















(Requires a Commodore 64 (or 128) with a REU of at least 256 KB)
https://csdb.dk/forums/?roomid=10&topicid=153904
#commodore #c64 #retrogaming
źródło: comment_1639415691vLyIZBrmsLM0bPBbljDXPd.jpg
Pobierz