via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@OSH1980: @supra107: No i to do tego stopnia że umieli zatrudnić i sfinansować doprowadzenie amatorskiego projektu do pełnoprawnej gry, jednej z najlepszych z soniciem od lat, czyli Sonic Mania
  • Odpowiedz
Jak się nazywał taki włochaty brodaty gośc z kotem, który prowadził kanał o retro grach? Kupował różny stary szmelc na giełdzie

#gry #retrogaming
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ja dostalem - 65XE.


@swiniakstatysta: też dostałem 65XE z Pewexu na gwiazdkę bodajże w 89 roku.
Kochałem komputery ale zostałem mgr inż. technologii chemicznej i niestety menedżerem średniego szczebla w dużym korpo zamiast pisać gry. Stracone szansy.
  • Odpowiedz
mirasy, czy to cos warte? W sensie, ktos posiada i moze polecic, ze konsola dziala dobrze i jest wiekszosc klasycznych gier? Od dluzszego czasu zabieram sie z kupnem tego wynalazku ;)


@Dymass: a w życiu. Jeszcze w tej cenie xD
  • Odpowiedz
  • 11
No i poniemieckie Atari które dzisiaj kupiłem wyglądało z zewnątrz dobrze a w środku jeszcze ciągle woda :) Dodatkowo kondensator w zasilaczu napuchniety - do wymiany. Sprawdzę wszystkie te większe elektrolity chyba. Na naklejkach jest wszędzie 1988 czyli 33 lata, nieźle. A czyszczenia wymaga chyba wszystko :)

#elektronika #atari #retrocomputing #retrogaming #komputery
xtedek - No i poniemieckie Atari które dzisiaj kupiłem wyglądało z zewnątrz dobrze a ...

źródło: comment_1639247825aBQ5rGhu18F7WNqn4uzqfM.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taki protip: jeżeli macie stary komputer i po włączeniu miga Wam dioda Power, a nie słychać żadnych bipnięć z głośnika, nie ma żadnego obrazu, to sprawdźcie, czy czasem nie jest odwrotnie przyłączona taśma któregoś z napędów IDE.
#starekomputery #retrocomputerboners #retrogaming
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mctortillabezmex: byłoo, ale człowiek stary, to nie zauważył. Dziewne to dla mnie było o tyle, że ostatnim razem, gdy włączałem ten komputer, to działał, a potem nie pamiętam, bym przy nim coś majstrował. Tak czy inaczej, odpalił się. To oryginalny Optimus P133. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jeszcze nie włączyłem

@xtedek: i nie włączaj. Nie wiadomo jak długo i w jakich warunkach to leżało. Bez przeglądu - szkoda narobić szkód, bo mogą być wyschnięte kondensatory, jakieś zaśniedziało-pozwierane styki itp.
  • Odpowiedz
i nie włączaj.


@hrumque: wiem, wiem :) Najpierw to musi się w ogóle wysuszyć po leżało na mrozie, a wcześniej mogło leżeć na deszczu lub śniegu. Zamierzam najpierw rozebrać, wyczyścić, posprawdzać, potem może włączę sam zasilacz przez żarówkę i pomierzę napięcia.
  • Odpowiedz
@supra107: tyle, że NC s swoim czasie był tak popularny jak MS DOS. Po prostu must have. Dzisiaj Total Commander to jednak dość rzadko używana rzecz.

Total Commandera mam w służbowym kompie ale na prywatnych Free Commander. Darmowy a wg. mnie niczym nie ustępuje TC.

A pod koniec lat 90tych używałem jeszcze coś lepszego od NC: Dos Navigator.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: piękne to były czasy. Klon Atari 2600 ("NEW 1994" XD), który funkcjonował na naszym rynku równolegle z klonem famicoma, w pełni legitnymi (ale drogimi) SNES i Megadrive a chwilę potem z Saturnem, PS1 i N64 ( ͡° ͜ʖ ͡°) 4 generacje konsol w jednym czasie.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@isea: oooo oooo tak!!! To jest to!!
Dzieki dzięki dzięki. Notorycznie zastanawiałem się jaki to był tytuł. Będzie co robić w nadchodzący weekend.
  • Odpowiedz